• darbaburviba

  Roku darba burvība

  Vasarā ģimenes zemnieku saimniecībā ar lopkopības specializāciju darbu ir ļoti daudz, toties ziemā var pilnībā nodoties daiļradei. Tā arī dara Olita Škutāne – vēl bērnībā mamma iemācīja adīt, bet jaunībā viņa aizrāvās ar izšūšanu. Sākumā izšuva spodrdūrienā un rišeljē tehnikā, vēlāk krustdūrienā. Gadu gaitā sakrājās darbi, kurus gribējās parādīt citiem, un Olita daudzkārt piedalījās dažādās izstādēs.

  Lasīt
 • auleja2

  Kazimira Buiņicka grāmatas “Priestera Jordāna atmiņas” prezentācijas pasākumā

  Aulejas pagasta bibliotēkas vadītājas Zinaīdas Pikmanes uzruna: Mēs visi staigājam pa lieliem un maziem ceļiem ikdienu. Bet reti aizdomājamies – kas pa šiem ceļiem ir staigājis pirms mums? Varbūt reizēm apstāsimies un padomāsim. Piemēram, pirms simts gadiem – mūsu prātam labi aptverams laika sprīdis – tika dibināta Latvijas Republika. Vēl pirms simts gadiem – 1820. gadā, beidzās Jezuītu valdīšanas laiks Latgalē, konkrēti Aulejā, Aulejas novads nonāca valsts īpašumā, bija Krievijas impērijas sastāvā no 1772.g. Vēl atpakaļ pirms 100 gadiem (1689-1726) – šeit valdīja Jezuīti, kuri izcīnīja tiesības pārvaldīt Auleju un tās apkārtni 37 gadus ilgā cīņā ar Daugavpils baznīcas pāvestu. Ritinam atmiņas atpakaļ vēl simts gadus – Aulejas novadā bija poļu valdīšanas laiks (1561-1629). Auleja ietilpa Pārdaugavas hercogistē. Tāpat dzīvoja cilvēki, strādāja, maksāja nodevas, un gāja klaušās. Precējās, dzima bērni, priecājās un savu reizi skuma. … un te nu sākas mūsu Aulejas Rozes stāsts.

  Lasīt
 • dzeltenastulpes

  Dzeltenās tulpes – modes skates vēstneses

  Pavasaris – iedvesmas, radošu centienu un nerimstošas fantāzijas laiks. Pasaules modes likumdevēji – tā nav tikai Ņujorka, Londona, Milāna un Parīze. Jau piecpadsmito gadu pēc kārtas 8. martā Skaistā notiek modes skate.

  Lasīt
 • skatuvesruna2

  Skatuves runas konkurss novadā

  Marta mēnesis interešu izglītībā ir ļoti atbildīgs, konkursiem un skatēm bagāts. Arī šogad jokojam, stāstām, ejam rotaļās, veidojam un zīmējam, dejojam un dziedam, spēlējam teātri, to visu vērojam un priecājamies par veikto, analizējam, plānojam.

  Lasīt
 • pavasarastigas

  Ansambļu festivāls Līvānos

  2019.gada 6.martā Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolā notika Latgales mūzikas un mākslas skolu stīgu instrumentu nodaļas (lociņinstrumenti) audzēkņu –solistu un ansambļu festivāls Pavasara stīgas, kurā piedalījās Krāslavas Mūzikas skolas 2.vijoles spēles klases audzēkņi Agnese Pauliņa (pedagoģe Inga Laura) ,Barbara Gendele-Nunesa (pedagoģe Inga Laura), Kristers Gapševičus (pedagoģe Anastasija Mališeva).

  Lasīt
 • dagda6

  Dagdas skolēni Igaunijā

  Dagdas vidusskolas skolēni piedalījās projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” fizikas gada ietvaros. Projekta ietvaros skolēniem bija iespēja piedalīties mācību braucienā–vizītē uz Tartu (Igaunija).

  Lasīt
 • aivis

  Aivim jauns Latvijas rekords

  9. martā, Latvijas Pauerliftinga federācijas rīkotajā Līvānu novada čempionātā klasiskajā spiešanā guļus krāslavietis Aivis Plociņš sacensībās jauniešiem līdz 18gadiem svara kategorijā līdz 74 kg, izcīnīja 1. vietu ar rezultātu 155 kg, uzstādot jaunu Latvijas rekordu!

  Lasīt
 • Krimināls, notikumi

  Laika periodā no 06.03.2019. līdz 13.03.2019. Krāslavas iecirknī tika reģistrēti 74 notikumi, būtiskākais: 7. martā Krāslavā tika konstatēta prāvas summas naudas pazušana no privātmājas Rīgas ielā. Aizdomās par zādzības izdarīšanu tika aizturēta T., dzimusi 1980. g., kura agrāk jau vairākas reizes bija pieķerta svešas naudas nolaupīšanā. 8. martā Krāslavā, uzlaužot kāda dzīvokļa durvis Raiņa ielā 9, tika nozagta nauda un kredītkarte. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrotas un aizturētas divas nepilngadīgas personas, kas agrāk jau bija policijas redzeslokā: F., dzimušais 2002. g. un L., dzimušais 2004. g.. 8. martā Krāslavā, veikalā Maksima tika aizturēts 1957. gadā dzimušais I., kurš nozaga pudeli degvīna. Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka iepriekš viņš jau divas reizes veiksmīgi izdarīja alkohola zādzību, taču kā saka: “dari ko darīdams, bet apdomā galu”. 11. martā tika konstatēts, ka uzlauzta vasarnīca Kombuļu pagasta Aišpuros un nozagti alumīnija trauki. Notiek kriminālmeklēšanas pasākumi, vērsti uz noziedzīgā nodarījuma atklāšanu.

  Lasīt
 • makskere

  Aglona – makšķerēšanas mākslas augstākā skola

  Sacensības zemledus makšķerēšanā Aglonas novadā vienmēr ir meistarklase. Kur vēl jūs varat novērot pasaules klases sportistu virtuozu makšķerēšanu? Tikai šeit, kā tas bija pagājušajā svētdienā Priežmalē. Kalendārā raugoties, it kā pavasaris, bet laika apstākļi sliktāki nekā jebkad. No rīta pūta brāzmains vējš, pēc tam sniga, un pēcpusdienā smidzināja lietus. Pats zinu: īstu makšķernieku nebiedēs slikti laikapstākļi, un Latgales sporta vēsturē ziemas makšķerēšanas entuziastu sacensības nebija atceltas dalībnieku neierašanās dēļ. Un pareizi saka mūsu brālis-makšķernieks: “Nav sliktu laika apstākļu, pie vainas vien neatbilstošs apģērbs.” Bet mūsu “ziemīši ir ekipēti ne sliktāk par galvaspilsētas makšķerniekiem. Prieks skatīties.

  Lasīt