• birule

  Uz Krāslavu mani atveda liktenis

  Mēs bieži sajūsmināmies par jauniem un veiksmīgiem cilvēkiem, kuri kaut ko jau ir sasnieguši dzīvē. Dažkārt šie cilvēki kļūst par paraugu citiem. Taču pēdējā laikā mēs arvien biežāk aizmirstam par vecāka gadagājuma cilvēkiem. Viens no šādiem īpašiem cilvēkiem ir Kazimira Ivanova, dzimusi Možeiko. Sieviete, kas mūsdienu telpā ir kļuvusi par izcilu globāla cilvēka piemēru.

  Lasīt
 • KVG

  Laimīgu cilvēku festivāls

  Dzimtene – tā ir mīlestība un atmiņas, bet dzimtā skola, nebūt nepārspīlējot, ir templis, kas cilvēku vilina visu dzīvi. Lai saviļņotu dvēseli ar neaizmirstamajiem bērnības un jaunības brīžiem, satiktos ar draugiem un jau desmito reizi pateiktu paldies saviem mīļajiem skolotājiem…

  Lasīt
 • varaviksne

  Absolventu jubilejas vakars Varavīksnes vidusskolā

  Pirmā februāra sestdiena… Daudzi no mums ik gadu ar nepacietību gaida šo dienu, lai atkal atgrieztos 5, 10, 20 gadu senā pagātnē – dzimtajā skolā, ieskatītos acīs mīļajai skolotājai un apskautu savu lielo saimi – bijušos klasesbiedrus. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā šogad norisinājās 30. absolventu jubilejas vakars. Zāle pilna kā arvien. Priecīgas emocijas un sajūsmināti saucieni skanēja no visām pusēm: “Vai tu tas esi?”, “Cik gadu aizritējis?!”

  Lasīt
 • marks

  Mīlestība un Robežas

  Man patīk dzīvot Krāslavā! Ir daudz iemeslu, kāpēc man te patīk. Viens no tiem – dzīves kvalitāte un iespējas. Tieši tā – šeit ir iespējas. Iespējas baudīt dabu, mūziku, mākslu, sportot un iespēja izglītoties. Jebkurā vecumā. Esmu priecīga un pateicīga visiem tiem, kuri darbojas, organizē, vada, rīko, lai man un jebkuram, kurš pamanījis un ieinteresējies, būtu iespēja atnākt, redzēt, klausīties, vingrot, baudīt vai kā šoreiz – izglītoties. Saprast ko tādu, ko agrāk neesmu sapratusi… Tas ir tik lieliski, kad rodi atbildes jautājumiem, kurus esi uzdevusi sev pirms daudziem gadiem! Šoreiz par psihologa Marka Jermaka terapeitisko semināru “Mīlestība un Robežas”, kas notika Krāslavā, 2. februārī.

  Lasīt
 • brisele

  Divas dienas Briselē

  Mani sauc Aleksandrs. Es dzīvoju un mācos Krāslavā, PIKC Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālās struktūrvienības Auto nodaļā. Brīvajā laikā es rakstu laikrakstam ''Ezerzeme'' par jauniešu aktivitātēm un dzīvi Krāslavā. Pavisam nesen man tika piedāvāta iespēja doties uz Briseli (Beļģiju), lai 22. un 23. janvārī Eiropas Parlamentā (EP) piedalītos ES budžetam un nākamajam ES daudzgadu budžetam (2021-2027) veltītajā seminārā “ES ieguldījumu kaleidoskops šodien un rīt.”

  Lasīt
 • lakstigala

  Izvaltas pamatskola “ Lakstīgalas” konkursā.

  Jau vairākus gadus pašā ziemas baltumā un aukstumā Latgali pieskandina”lakstīgalu” balsis. Konkurss “ Lakstīgala” ir pasākums, kurā komandas no dažādām skolām sacenšas tautasdziesmu zināšanā un dziedāšanā. Dalībniekiem ir ne tikai jāmāk dziedāt tautasdziesmas , bet jāzina arī sava pagasta, novada tradīcijas, jāatpazīst dažādi mūzikas instrumenti un melodijas.

  Lasīt
 • Liturģiskais kalendārs februārī

  Katoļu Baznīcā 2.02. – Kunga prezentācijas svētki (Sveču diena). 3.02. – Sv. Blazijs, bīskaps un moceklis (dziedinātājs no kakla slimībām). 5.02. – Sv. Agate, jaunava un mocekle 6.02. – Sv. Pāvils Miki un viņa biedri, mocekļi. 10.02. – Sv. Sholastika, jaunava. 11.02. – Lurdas Dievmātes piemiņa, Vispasaules Slimnieku diena. 14.02. – Sv. Kirila, mūka, un Sv. Metodija, bīskapa, svētki. 22.02. – Sv. Apustuļa Pētera katedras svētki. 23.02. – Sv. Polikarps, bīskaps un moceklis.

  Lasīt
 • konference

  Pārdomas no konferences Vitebskā

  Kopš 2013.gada Aleksandrovas internātpamatskola sadarbojas ar Verhņedvinskas rajona rehabilitācijas-attīstības centru. Ir notikuši kopīgi semināri, meistarklases ,kopīga nodarbību vadīšana. 2018.gada pavasarī Aleksandrovas internātpamatskolas kolēģi viesojās šajā centrā, kur tieši uz šo tikšanās laiku ieradās Vitebskas apgabala attīstības un korekcijas centra direktore Marine Fedorova. Kolēģu darbs tika novērtēts atzinīgi. Un tika spriests par tālāko sadarbības paplašināšanu.

  Lasīt