• Meteņi vai Aizgavieņs Šķeltovas pagastā

  Šķeltovas Tautas nama pasākumu organizatorei Astrīdai, sarunājoties ar Šķeltovas pagasta lauku atpūtas vietas “Mežvīni “saimnieci Brigitu, radās ideja par kopīgu Meteņdienas pasākuma rīkošanu un svinēšanu Mežvīnos. Kultūrai jāsaglabā latviešu tautas tradīcijas un parašas, kas tiek atspoguļotas pagasta rīkotajos tradicionālajos svētkos, ko arī piekopj un tur godā Madelānu ģimene. Šī pasākuma galvenā doma ir atvadīšanās no ziemas un pavasara sagaidīšana.

  Lasīt
 • Skaistā norisinājās Latgales mednieku kauss 2024

  Sniga jau kopš agra sestdienas rīta, taču tas netraucēja satikties medniekiem, kuri pulcējās Skaistas pagasta Ļaksos, lai noskaidrotu, kura komanda būs labākā. Sniegs nomainījās ar nelielu lietu, kam pievienojās arī vējš. Jau dažas stundas pirms sacensību sākuma bijušajā poligonā ieradās mednieku kolektīvi ar atbalsta komandām, izklāja teltis un sarūpēja visu nepieciešamo, lai svētki izdotos godam. Virs teltīm pacēlās dūmu vērpetes – pavāri bija iekūruši ugunskurus un grilus, lai gatavotu medījumu gardumus konkursam. Tikmēr centrālajā teltī pasākuma organizatori sāka reģistrēt komandas. Sacensību dalībnieki tika sadalīti trīs grupās – Krāslavas novada mednieku kolektīvi, viesi un jaunie mednieki (vecumā no 18 līdz 29 gadiem). Kopā 24 komandas! Pasākums notika, pateicoties organizatoriem – Mednieku kolektīvam “Skaistas Mednieks”, Krāslavas novada pašvaldībai un Latvijas Mednieku asociācijai.

  Lasīt
 • Igors Rajevs: Mūsu drošība galvenokārt ir atkarīga no mums pašiem

  Pēdējā laikā aktuāls kļuvis drošības jautājums. Tas saistīts ne tikai ar karu Ukrainā, bet arī ar migrantiem, kuri diezgan bieži mēģina šķērsot Latvijas robežu ar Baltkrieviju nelegāli. Par šīs problēmas aculieciniekiem kļuvuši pierobežas iedzīvotāji, kuri savās ēkās - šķūņos vai pirtīs sastop svešiniekus. Daudziem joprojām nav ieraduma savas ēkas durvis aizslēgt, iztiek ar aizbīdni, lai vējš tās neatver. Ir pienācis laiks mācīties. Manuprāt, izredzes satikt negaidītu ārzemju “viesi” ir ļoti apšaubāms prieks.

  Lasīt
 • Diskusija par drošību ar Igoru Rajevu

  Piektdien, 19. janvārī, Piedrujā un Krāslavā notika divas diskusijas par tēmu “Drošība: kopienas pamats un mērķis”. Uz tikšanos bija aicināts Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, 14. Saeimas deputāts, militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs, kā arī vietējie pārstāvji: Krāslavas novada Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Aivars Trūlis, barikāžu dalībnieks Egils Muskars un aktīvā Indras pagasta iedzīvotāja Ilona Kangizere. Pasākuma iniciatore un organizatore Zane Ločmele, atklājot pasākumu, deva vārdu diskusijas moderatorei - Krāslavas novada bibliotēkas metodiķei Žanetai Moisejai. Cik droši var justies pierobežas iedzīvotāji, no kādiem faktoriem ir atkarīga drošība un ko iedzīvotājiem vajadzētu zināt? – šādi jautājumi tika risināti diskusijas laikā.

  Lasīt