• Andrejs Maslovs: Gribu atvērt skolu - internātu

  Jauktā cīņas māksla, ir vecākā no vīriešu sacensībām. Ēģiptes faraoni izklaidējās ar karotāju cīņām, dūru cīņas un pankrācija bija publikas iecienītākie olimpisko sacensību veidi, gladiatori - Senās Romas zvaigznes. Jauktās cīņas māksla mūsdienās ir tikpat populāra kā senatnē. Gaismas pārpludinātās Lasvegasas arēnas ir desmitiem vai pat simtiem tūkstošu kaujinieku sapnis. Ceļš uz aizjūras cīņām, honorāriem un pasaules slavu sākas sporta klubos visās lielākajās pasaules pilsētās. Ceļā uz sapni palīdz īpaši cilvēki, kuri paliek ārpus “būra”, bet katru reizi viņi “cīnās” kopā ar saviem audzēkņiem, pārdzīvo sakāves, priecājas par uzvarām. Latvijā MMA (Mixed martial arts) cīnītājus trenē arī mūsu novadnieks no slavenās Maslovu sporta dinastijas - Andrejs, savas sporta skolas dibinātājs, Brazīlijas džiu-džitsu asociācijas “Gracie Barra” pārstāvis Latvijā.

  Lasīt
 • Krambambulja - baltkrievu atbilde pasaules alkohola zīmoliem

  Pasaules kartē ir grūti atrast valsti, kas nelepotos ar kādu savu, īpašu un unikālu alkoholisko dzērienu. Jautājums par vīnu paliks “atvērts” līdz laika galam. Katra no trim pasaules vīna darīšanas lielvalstīm - vaļiem (Itālija, Francija un Spānija) uzskata, ka viņu prioritāte ir nenoliedzama, neskatoties uz vēsturisko vīna darīšanas dzimteni - Feniķiju, Palestīnu, no kurām pārņēma tradīciju Grieķija. Atstāsim vīna darīšanu - sarežģīta tēma, kurai nepieciešama īpaša sagatavošanās un plašas zināšanas. Ar alu stāsts ir saprotamāks - tas tika gatavots jau Babilonā un Ēģiptē. Tagad to gatavo visi, un tie, kas to dara labāk nekā citi, uzskata sevi par senās un cēlās tradīcijas tiešajiem turpinātājiem. Bet, kas attiecas uz stipro alkoholu - tas ir pavisam cits jautājums.

  Lasīt
 • Un atkal par hašišu

  Nē, protams, esmu dzirdējis un lasījis, ka narkotiku tirdzniecības ceļi iet cauri Latvijai. Bet mani pārsteidz šīs sērgas mērogs. Fakts, ka liela daļa narkotisko vielu paliek šeit, nevar neuztraukt. Sarunas par augu izcelsmes narkotiku legalizēšanu, vai nekaitīgumu mani neinteresē, jo es personīgi esmu pārliecināts, ka atkarība un sabojāta veselība, ir jebkādu narkotiku lietošanas sekas neatkarīgi no to izcelsmes.

  Lasīt
 • Ceļojums atjaunotajā Adamovas dabas takā

  Mēs - Krāslavas novada ļaudis, varam priecāties un būt lepni ar to, ka mums ir vēl tādas pasakainas vietas, kur var redzēt patiesi neskartu, cilvēka rokām nepārveidotu, nesagandētu un neiznīcinātu dabu. Tāda ir Adamovas dabas taka. Īpaši aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” un dabas parks “Daugavas loki”, kurā atrodas arī Adamovas ainavu taka ar sākumu Krāslavas skatu laukumā, ir viens no populārākiem tūrisma objektiem Krāslavas novadā un ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā.

  Lasīt
 • Vai Krāslavā būs romu sociālās kultūras centrs?

  Dzīve plūst, viss mainās. Vakcinācijas kampaņa pamazām uzņem apgriezienus, tiek atcelti daži ierobežojumi un tiek atvērti veikali. Aprīlis sagādā jaunus pārsteigumus, pavasara laika apstākļi ļaujas ziemas putenim, un tad uzspīd saule un sniega kupenas atkal pazūd.

  Lasīt
 • Žureks - poļu karaliskā zupa no zemnieku cepļa

  Pasaules virtuve zina daudzas izcilas zupas, kas ir iekarojušas pasauli -borščs, sīpolu zupa, Provansas zivju zupa bujabēze un pikantais gaspačo. Šajā uzskaitījumā goda vietu ieņem arī poļu žureks. Polijā to sauc par “karalisko”, lai gan karaļiem tas īsti nepatika, un, godīgi sakot, viņi to nekad neēda. Žureks vienmēr ir bijis karalis uz zemnieku galda. Kāpēc bija? Ir arī tagad. Pēdējo 700 gadu laikā šīs zupas recepte praktiski nav mainījusies, un tas jau ir kaut kas!

  Lasīt
 • Dievišķais prieks - Kristus augšāmcelšanās!

  Pavasara atnākšana priecē cilvēkus ne tikai ar sauli, urdzošiem strautiņiem un gājputnu atgriešanos. Pavasarī kristieši svin nozīmīgus svētkus - Kristus augšāmcelšanos. Pirms daudziem gadiem notika liels brīnums, ko atceramies šodien un kamēr pastāvēs cilvēce.

  Lasīt