• Asūnes pavasara piezīmes

  Mīļajām dāmām Marta vidus, beidzot ir iestājies ilgi gaidītais pavasaris! Apnikušais sals, gluži kā jutis tuvojamies beigas, lej asaras no lāstekām. Tūlīt, tūlīt debesīs sāks skanēt cīruļu dziesmas, mājās atgriezīsies strazdi.

  Lasīt
 • Formatīvā vērtēšana un atgriezeniskā saite: Varavīksnes vidusskolas skolotāji izglītojas Itālijā

  Varavīksnes vidusskolas pedagogu un audzēkņu dalība starptautiskajos sadarbības projektos jau ir tradīcija. Vispirms “Comenius” programma, tagad “Erasmus+”, mainījies nosaukums, palielinājies iespēju un virzienu skaits. Viena lieta paliek nemainīga – unikāla iespēja skolotājiem bagātināt pašiem savu profesionālo metodisko arsenālu, dalīties savā labākajā praksē ar kolēģiem no Eiropas valstīm. Šoreiz grupa no četriem Varavīksnes vidusskolas skolotājiem devās uz Boloņu, seno Itālijas pilsētu, kurā atrodas “Erasmus+” programmas Akadēmija, kas piedāvā dažādus kursus Eiropas Savienības pedagogiem. Šī kursa tēma izklausās sarežģīta un pat nedaudz samezglota: "Efektīva formatīvā vērtēšana un atgriezeniskās saites pārvaldība izglītībā".

  Lasīt
 • Virmojošas kaislības uz Dridža ezera

  Mūsu uzticamais lasītājs Pēteris Škutāns, tradicionālo zemledus makšķerēšanas sacensību organizators Skaistā, pa telefonu sniedza karstas ziņas. Aizvadītajā sestdienā cīņā par balvām “makšķeres lauza” astoņpadsmit makšķernieki. Brāzmainais vējš un spožā saule – ne tie labvēlīgākie faktori, svarīgi ir kas cits – Latvijas dziļākais ezers Dridzis neatbildēja ar boikotu, kā tas nereti notika pagājušajā ziemā.

  Lasīt
 • Akvakota: Toskānas reģionā iecienīta zupa

  Galvenais Toskānas reģionā ir tā centrs, varenā Florence, Renesanses galvaspilsēta un dzimtene. Mediči ģimenes radītais brīnums, vieta, kur strādāja da Vinči, Mikelandželo, Rafaels, Botičelli, Čellīni, Brunelleski, Aligjēri un Bokačo – saraksts ir bezgalīgs. Taču Florence ar saviem slavenajiem steikiem un prātu satriecošajiem desertiem vēl nav viss. Florences krāšņumu un neatvairāmību nodrošināja tūkstošiem strādnieku un zemnieku, kuri strādāja Toskānas mežos un laukos. Tieši šajā reģionā paradoksālā kārtā atšķirība starp bagātajiem un ietekmīgajiem un zemāko sociālo slāni bija visspēcīgākā un iespaidīgākā. Tieši ogļdeģi, kuri gadsimtiem vecus kokus pārvērta par oglēm, kas kalpoja gvelfu un gibelīnu grezno piļu apsildīšanai, izdomāja, kā “pagatavot ūdeni”, lai tas kļūtu sātīgs un gards.

  Lasīt
 • Karš Ukrainā

  Krievijas reģionos sākuši aktīvi izsūtīt pavēstes; izdots orderis prezidenta Putina arestam; Maskavas policija piespiedusi divu bāru apmeklētājus dziedāt līdzi grupas “Ļube” dziesmām; Bahmuta aizstāvēšana turpinās; Putins apmeklēja iznīcināto Mariupoli; Sji Dzjiņpins - uz Maskavu, Fumio Kišida - uz Buču; Lielbritānija piegādās Ukrainai noplicinātā urāna lādiņus; kārtējais dronu uzbrukums, ir upuri

  Lasīt
 • Aulejas loms - īsts izturības pārbaudījums

  Lietainajā sestdienā, 11. martā, pie Sīvera ezera Aulejas pagasta “Ezerkrastos” pulcējās makšķerēšanas entuziasti. Jāpiebilst, ka tiem, kuri piedalījās sacensībās, daba bija sarūpējusi īstus pārbaudījumus. Lai nokļūtu pasākuma norises vietā, bija jāpieliek lielas pūles. Tomēr tas nekļuva par klupšanas akmeni.

  Lasīt
 • Ar pavasari sirdī

  Ar šādu nosaukumu aizvadītās nedēļas nogalē Skaistā noritēja atpūtas pasākums, kas veltīts Starptautiskajai sieviešu dienai.

  Lasīt
 • Laimīgā loze jeb pacienta grēksūdze

  Rit otrā marta nedēļa, bet aiz loga ziema. Ne tikai daba ir sadumpojusies, viss šajā pasaulē sajucis, pat uzskati par labo un ļauno. Un kā sods no augšas – trešā pasaules kara ēna jau elpo pakausī. Cilvēces vēsturē ir bijuši sliktāki laiki, bet ne tik zemiski. Vecums pienācis nemanot. Lūk, jau otrs ģimenes ārsts manā mūžā, ar kuru garāmejot tiekos reizi piecos gados, mani rāj par nolaidību pret savu veselību. Pirmais reiz pārliecināja, ka pienācis laiks paņemt kaut nelielu pauzīti, un pierunāja doties uz sanatoriju. Tas lieliski palīdzēja, atvērās otrā elpa, un ne man vienam. Pēc publicētajām piezīmēm par sanatoriju, noticot autoram, ne viens vien veica veselības maršrutu uz Ļepeļu. Nesen pazīstama lasītāja vārdā Ģertrūde izteica pateicību par ieteikumu. Veselības tūrisms kaimiņvalstīs ir vilinošs un uzrunājošs, tas priecē.

  Lasīt
 • Gorgonzola: siers, ko izgudroja iemīlējies slaists

  Šodien mēs runāsim par vienu no slavenākajiem sieriem ne tikai Itālijā, bet arī visā kontinentā. Šis siers ir vairāk nekā tūkstoš gadus sens, aptuveni 12 gadsimtus, un tas tika “izgudrots” Itālijas ziemeļu reģionā Lombardijā. Nu, kā izgudroja, viss notika nejauši, pie vainas bija kāds iemīlējies slaists...

  Lasīt
 • Karš Ukrainā

  Kaujas pie Soledaras un Bahmutas, “gāzes šantāžas” izgāšanās, atriebības akcija, kas nenotika, pret aktieri Smoļaņinovu tika ierosināta krimināllieta, Putins vēlas denonsēt Pretkorupcijas konvenciju, Gruzija atteicās nodot Ukrainai kompleksu “BUK”, četriem Augstākās radas deputātiem tika atņemta pilsonība, NATO un ES - trešā sadarbības deklarācija

  Lasīt