• Latvijas čempionāts “SapSan – 2022”: krāslaviešiem 22 medaļas!

  Šī gada no 26. līdz 27. novembrim, Krāslavas novada, Robežniekos, Robežnieku pamatskolā norisinājās Latvijas kausa 3. posma sacensības sporta tūrismā „SAPSAN - 2022”, kuras rīkoja Krāslavas Bērnu un jauniešu centra sporta tūrisma “SapSan” dalībnieki, sadarbībā ar Latvijas Alpīnisma savienību, Latvijas jaunatnes sporta tūrisma federāciju un sacensību galvenajiem atbalstītājiem – Krāslavas novada pašvaldību.

  Lasīt
 • Jubilejas programma - tikai tautas dejas!

  Latviešu tautas dejas burvība... Mazas valsts horeogrāfija, pacelta pasaules mākslas virsotnēs! Vislatvijas dziesmu un deju svētki kļuvuši ne tikai par atpazīstamu neatkarīgas valsts simbolu, bet arī par brīvību mīlošas tautas dvēseli. Masu jaunrades pirmsākumi meklējami senču rūpīgi glabātajās tradīcijās, un, kā zināms, pilnībai nav robežu.

  Lasīt
 • Jūlija savu darbu turpina

  Braucot no Dobeles uz Liepājas pusi, pāris kilometrus aiz pilsētas vietā, starp Bērzes upi un šoseju, atrodas Lielbērze, kur izvietojas viena no Valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” astoņām filiālēm. Līdzīgas filiāles ir arī Jelgavas novada Vilces pagasta Ziedkalnē.

  Lasīt
 • Pavlova: kūka, balerīna un… Jaunzēlande

  Anna Pavlova Mariinskas teātrī tika saukta par "otro", lai nesajauktu viņu ar vecāko kolēģi - Pavlovu pirmo. Bet pasaules baleta vēsturē Anna Pavlova bija, ir un būs pirmā. Vecajās fotogrāfijās mēs redzam jaunu sievieti, kura neietilpst mūsu priekšstatos par balerīnām. Pavlova no mūsdienu cilvēka viedokļa praktiski ir ''apalīte''. Taču katru reizi, kad viņa kāpa uz skatuves, notika liels brīnums. Balerīna vienkārši plīvoja kā tauriņš. Viņa uzstājās 19. gadsimta pašās beigās un 20. gadsimta sākumā. Tajā laikā balets piederēja elitārajam mākslas veidam. Bet uz Pavlovas izrādēm devās visparastākie cilvēki, kuri gaidīja brīnumu, un balerīna to visiem dāvāja...

  Lasīt
 • NATO sniedz palīdzību un finansiālu atbalstu, Putins tiekas ar karavīru mātēm, Kijiva tumsā

  Bukarestē notiek NATO ārlietu ministru samits. Darba kārtībā ir militārā palīdzība Ukrainai un tās energosistēmas atjaunošana. Dalībnieki runāja par steidzamu nepieciešamību piegādāt pretgaisa aizsardzības sistēmas, lai ātri reaģētu uz raķešu uzbrukumiem no Krievijas. Pentagons apsver iespēju piegādāt raķešu sistēmas ''Patriot'', kompānija ''Boeing'' piedāvā piegādāt Ukrainai raķešu sistēmas ar darbības rādiusu līdz 150 kilometriem. Tās palīdzētu Ukrainas armijai trāpīt mērķos Krievijas Federācijas dziļākajos punktos, tieši tajos, kas šobrīd joprojām ir nepieejami.

  Lasīt
 • Krimināls, notikumi

  Laika periodā no 16.11.2022. līdz 29.11.2022. Krāslavas iecirknī tika reģistrēti 105 notikumi, no tiem tika uzsākti 7 kriminālprocesi, tika reģistrētas četras riska informācijas par saņemtiem zvaniem no krāpniekiem, bet nauda netika izkrāpta, un svarīgākie notikumi:

  Lasīt
 • Kad cilvēcība ir iedvesmas avots

  Vērīgais lasītājs, protams, pamanīja: atspoguļojot kultūras dzīves notikumus, es vienmēr akcentēju Dagdā un tai blakus esošajos pagastos notikušo spilgto notikumu īpašo siltumu un sirsnību. Apliecinājumā - svētki "Manai Latvijai - 104", kas tika rīkoti neatkarīgās valsts dzimšanas dienas priekšvakarā. Un cik precīzs vadmotīvs - "Cilvēcība iedvesmo." Tieši tā: uz gaišo iedvesmas domu viļņiem atklājas cilvēkā labākās īpašības - mīlestība un līdzjūtība pret tuvāko, sāpes par dabu, kas nepiedod kļūdas, ko kopumā saucam par ziedošanos un nesavtīgu kalpošanu tēvzemei.

  Lasīt
 • Krāslavā uzņem bēgļus no Ukrainas

  Tēmas turpinājums. Sākums 21. oktobra laikraksta numurā. Par to, kā bēgļus no Ukrainas atbalsta Krāslavas baptistu draudze, stāstīja draudzes mācītāja sieva Irina Istratija. Viņa minēja Krāslavas novada pašvaldības atbalstu šai jautājumā un atsaucīgos darbiniekus. Viens no tiem ir Žanis Škagals, speciālists darba un civilās aizsardzības jautājumos, saimniecības pārzinis. Dažas dienas pirms svētkiem devos uz Krāslavas novada domi, lai uzdotu jautājumus par pašvaldības lomu kara bēgļu uzņemšanā Krāslavas novadā un par to, kā ikviens no mums var iesaistīties palīdzības sniegšanā. Sarunājos ar Žani Škagalu:

  Lasīt
 • 18. novembrī Krāslavas kultūras namā

  Valsts svētku koncerts “Skaista mana tēvu zeme” un konkursa “Krāslavas novada gada cilvēks” laureātu apbalvošana notika svētku dienā – svinīgi un patriotiski. Koncertā piedalījās Dagdas kultūras centra sieviešu koris "Vēju roze", Krāslavas kultūras nama sieviešu koris “Nova”, jauktais koris “Krāslava”, vokālie ansambļi “Noktirne”, “Krāslaviņa” un deju kolektīvi “Jumis”, “Raita”, “Rūtoj”, “Jautraviņa”.

  Lasīt
 • Izvaltā svin divas jubilejas

  Mūsu laikrakstam ir īpaši stipra sadarbība ar ciematu, kurā dejo un dzied, jau no Atmodas rītausmas. Ļoti labi atceros to neaizmirstamo laiku, kad milzīgā ļaužu pulkā pacēla sarkanbaltsarkanos karogus un pilnā balsī dziedāja “Dievs, svētī Latviju!”. Kā ilgi gaidīto pārmaiņu priekšvēstnese, skolotāja - iesācēja, sirdī horeogrāfe Līga Pelnika šeit noorganizēja deju kolektīvu "Rudņa", ar tādu pašu nosaukumu kā vietējai upītei. Debija bija tik spilgta un spraiga, ka tālajā astoņdesmit sestajā gadā Izvaltas dejotāji uzreiz ieguva augstās tiesības piedalīties Dziesmu un deju svētkos. Un tā trīsdesmit sešus gadus, pilni radošu meklējumu un nemainīgas auditorijas atzinības. Aiz muguras simtiem koncertu, turneju, arī ārzemju. Nav liela vilšanās, ka piespiedu karantīnas pārtraukums atbīdīja jubilejas svinības, bet vai simbols 35+1 nekļuva par papildu akcentu?! Otrkārt, kad Izvalta aicina, atteikt nav iespējams. Kas kārtīgi gatavojas, tas grib redzēt atspulgu presē. Turklāt šodien sakrita divas jubilejas. Bet par visu pēc kārtas.

  Lasīt