• upe

  Daugava – mūsu dzīves upe

  Kā lai netic pareģiem, kas baida mūs ar dažādām anomālijām? Kaut vai ar laikapstākļiem: katru gadu jauni pārsteigumi, visbiežāk negatīvi. Tā vien šķiet, it kā pati māte daba atriebtos cilvēkiem, kas saindējuši atmosfēru un piesārņojuši zemi, mežus un ūdeni ar ķīmiskiem atkritumiem. Milzīgas plastmasas salas jūrās un okeānos – tā ir realitāte –, bet pienācis laiks apstāties!

  Lasīt
 • uzvara

  "Tas ir vajadzīgs dzīvajiem" – atceras izglābtā pasaule…

  Jau septiņdesmit četrus gadus cilvēce dzīvo bez globāliem kariem. Pateicoties lielajai uzvarai! Par to runāja pie Eiropas atbrīvotāju Brāļu kapiem Krāslavā piemiņas pasākuma rīkotājs Aleksandrs Lukša, Krievijas Federācijas ģenerālkonsuls Andrejs Vladimirovs un novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Jevtušoks.

  Lasīt
 • andrup

  Andrupenes dzīves mīlestības skola

  Sestdiena, brīvdiena, fotosoma uz pleca, un atkal ceļā. Uz kurieni? Protams, uz Dagdas novadu, kur ir bagātīgs kultūras pasākumu klāsts visa gada garumā. Un nav tik svarīgi, ka šī maija diena ir apmākusies. Tieši pretēji, prieks, jo siltu pavasara lietutiņu gaida fermeri, daudzie zemnieki, dārzkopji, arī piemājas saimniecību un vasarnīcu īpašnieki.

  Lasīt
 • skuki3

  No sirds uz sirdi

  Zentas Mauriņas atziņa: ”Par patiesu dāvanu var tikai tur runāt, kur dāvinātājs tikpat laimīgs kā dāvanu saņēmējs, kur robeža starp došanu un ņemšanu izdzēsta.” Tieši šie vārdi man iekrita sirdī, kad kopā ar Krāslavas Sv.Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas priesteri Rostislavu Terehovu un draudzes locekļiem maija sākumā ieradāmies Skuķu Sociālās aprūpes centrā Robežniekos.

  Lasīt
 • futbmai

  Sezonas atklāšana – astoņi vārti

  Ir sākusies futbola sezona, bet mūsu pilsētā pirmā spēle notika pagājušajā svētdienā. Laikapstākļi bija labvēlīgi, un Krāslavas līdzjutēji ieradās Varavīksnes vidusskolas stadionā ar bungām un radziņiem

  Lasīt
 • volejb3

  Volejbola diena

  9. maijā, Krāslavas Valts ģimnāzijas sporta zālē, norisinājās Krāslavas novada vispārizglītojošo skolu volejbola sacensības 7. klašu skolēniem, kuras jau vairākus gadus organizē Krāslavas sporta skolotāju metodiskā apvienība. Sacensībās piedalījās – Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Krāslavas Varavīksnes un Robežnieku pamatskolas zēnu un meiteņu komandas. Sacensību mērķis ir popularizēt volejbolu, veselīgo dzīvesveidu, veidot sadarbību starp novada skolām.

  Lasīt
 • Laima tirgus

  Pavasara un mākslas svētki Krāslavā

  Pavasarim ienākot Latvijā un arī mūsu dzimtajā pilsētā Krāslavā, visi iedzīvotāji cītīgi gatavojas vasaras karstajai sezonai - sāk kopt dārzus, krāsot sētas, labot mājas vai vienkārši nolemj veikt lielo pavasara tīrīšanu gan mājās, gan savos pagalmos. Ikvienam Krāslavas pilsētas un novada iedzīvotājam pēc ražīgas darba nedēļas nepieciešams laiks nelielai atpūtai un izklaidei, tāpēc aizvadītajās svētku brīvdienās iedzīvotāji apmeklēja pavasara tirgu, lai tajā atrastu sev nepieciešamo vai vienkārši atbrīvotos no darbā uzkrātā stresa. 4. maijā arī man bija iespēja doties uz šo lielisko pavasara tirdziņu, lai aplūkotu mūsu novada un arī iebraucēju stendus, kuri bija pilni ar dažādiem gardumiem, dārzam nepieciešamo augu stādiem, kociņiem un piederumiem.

  Lasīt
 • muzejs1

  Ekskursija uz Saules pilsētu

  2018./2019. mācību gadā Krāslavas pamatskolas skolēni piedalījās vairākos pasākumos un konkursos. Konkursā klasēm par labāko iniciatīvu drošas un atbalstošas vides veidošanai skolā, ko organizēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI), piedalījās Krāslavas pamatskolas 6.a klases skolēni: Ineta Marhileviča, Sigita Nemeņonoka, Jurgita Rima un Dana Sosnāre. Viņi apkopoja iepriekš izstrādātā projekta “Dāvana Latvijai. 100 medaļas Latvijas simtgadei” norisi, un atspoguļoja to prezentācijā.

  Lasīt
 • Latgales sirds

  Ceļojums uz Latgales sirdi

  Šī gada 30. aprīlī Krāslavas Poļu skolas audzēkņi projekta “Skolas soma 2019” ietvaros apmeklēja Rēzeknes pilsētu. 6.-9. klašu skolēni kopā ar latviešu valodas skolotājām Karīnu Biruļi un Ēriku Zariņu devās uz Latgales sirdi – seno pilsētu Rēzekni. Neskatoties uz to, ka pilsēta izveidojusies pirms vairākiem gadsimtiem, tajā ir daudz skaistu un mūsdienīgu ēku.

  Lasīt