Gorbačova pārbūves un talonu gados izveidotā Indras pagasta mūzikas un mākslas skola izrādījās dzīvotspējīgs projekts: šodien izglītības iestādē ir 76 audzēkņi, tajā darbojas divas nodaļas.
Visvairāk bērnu ir mākslas nodaļā — 43 audzēkņi, kuri piecu gadu laikā apgūst zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju, veidošanu, mākslas vēsturi un mākslas valodas pamatus. Savukārt deju nodaļu apmeklē 33 bērni, kuriem jāmācās sešus gadus. Viņi apgūst latviešu un cittautu dejas, ritmiku, klasisko deju, raksturdeju, mūzikas teoriju, mūzikas literatūru un citus priekšmetus.
Lai audzēkņi gūtu labākus rezultātus, mūzikas un mākslas skola direktore Ērika Zarovska izmantoja iespēju pārrakstīt mācību programmu tā, lai māksliniekiem būtu iespējama septiņgadīgā apmācība: “Jo agrāk bērns sāk darboties šajā jomā, jo labāks ir rezultāts. Jaunā programma mums dos iespēju uzņemt jaunā-kus bērnus. Izglītības iestādes popularitāte ir laba: trīs klases dejotājiem, vairāk pat nevaram uzņemt, jo nav pedagogu, piecas — māksliniekiem, no kurām vienu veido 12 bērni no Robežnieku pagasta. Šīs klases apmācība daļēji organizēta pagastā, kurp izbrauc mūsu skolotāji, bet daļa nodarbību notiek Indrā. Šogad viņiem būs izlaidums. Mūsu skolā mācās arī bērni no Piedrujas pagasta.”
Indras mūzikas un mākslas skolas audzēkņi labprāt iesaistās dažādās aktivitātēs. Viens no pēdējiem bijis tradicionālais koncerts Ziemassvētku pasākumā ar dziesmām, dzeju un dejām. Izvēlētā tēma tika atspoguļota kompleksi: bērni gan dziedāja, gan lasīja dzejoļus un mēģināja visu attēlot kustību rotaļā — viņiem ļoti patīk aktīvi darboties.
Savukārt skolas gaitenis sen kā pārtapis par savdabīgu izstāžu zāli, kur apskatāmi topošo mākslinieku dažādi darbi. Viens no pēdējiem un uzmanību saistošajiem ir kompozīcijas stends, kurā apskatāmi četru audzēkņu fotosesijas darbi, kas izdrukāti ar melnbalto printeri uz A4 lapām. Par modeļiem bijuši skolotāji, paši darbu autori, draugi, paziņas. Vienā no klasēm izstādīti visjaunāko audzēkņu skates darbi, kompozīcijas pamatā lauksaimniekiem šobrīd aktuālākais — govs.
Mākslas skolā bērni ne tikai lietderīgi pavada brīvo laiku, bet arī attīsta savus talantus un gūst panākumus dažādos konkursos, pasākumos. Redzot apkārtnes bērnu interesi par mākslu, Indras mūzikas un mākslas skola pamazām pilnveido savu materiāli tehnisko bāzi gan par pašvaldības līdzekļiem, gan startējot projektu konkursos. Šoreiz Kultūrkapitāla fonds atbalstīja podnieka virpas iegādi, tā ir tikai jāatved un jāuzstāda. Pērn līdzīgā veidā skola tikusi pie elektriskās apdedzināšanas krāsns.
Juris ROGA