Krāslavieši to labprāt uzzinātu. Gaidīja rēķinus par dzīvokli. Sagaidīja. Šoks ienāca gandrīz katrā ģimenē. Jau trīs gadus krāslavieši maksā vasarā apkures priekšapmaksu, lai ziemā būtu mazāk jāmaksā.
Atsaucoties uz A. Gončarova rakstu 23.11.07., kur skaidri teikts, ka tarifu paaugstināšanās no 26 Ls/MWh līdz 40,43 Ls/MWh stāsies spēkā ar 01.02.2008. Es jau agrāk mēģināju noskaidrot, kāpēc tik daudz jāmaksā. Nesakarīgais paskaidrojums, ka dārdzība ir tik liela, jo daudz tērējam. Paskatīsimies, vai tā ir. Jau divus gadus klimats mūs lutina. Ziemassvētki nāk bez sniega un sala. Novembrī no 5.11.07 līdz 14.11.07. daudzi krāslavieši vispār nesaņēma siltumu. Avārijas dienests nespēja visiem zinātgribētājiem atbildēt, kāpēc 13 grādi istabās un cilvēki salst. Zvanīju uz “Krāslavas nami” gan Semjonova kungam (bija atvaļinājumā), gan katlu mājai, avārijas dienestam, grāmatvedībai, caur kuru nodevu sveicienu lielajiem kungiem. Remontēja vai tīrīja katlus, veica nepaveikto. 17.11.07. skatījos pārraidi: “Nekā personīga”. Cenas tiks paaugstinātas no šobrīd pieņemtajiem 27 Ls/MWh līdz 34 Ls/MWh 01.03.2008., vēl regulatoram bija jāapstiprina.
No kāda pārbīļa tad mūsu “bagātā” pašvaldība paaugstinās tarifu nevis par Ls 7 vai Ls 5, bet vairāk nekā Ls 14 par 1 MWh. Jautājums, kāpēc ar 01.02.2008., nevis kā valdībā pieņemts. Par to teikts un informēts presē, TV. Vai Krāslava nepieder pie Latvijas? Paši valdām, paši skaldām. Tā nu tālu netiksim. Mēs siltumu nepatērējam kā elektrību, gāzi vai telefonu. Mums to piegādā, un piegādā, maigi izsakoties, taupības režīmā, tikai tik daudz, lai temperatūra istabās būtu no 15 grādiem līdz 18. Cilvēki arī tagad salst, bet klusē. 74 santīmi par 1 kvadrātmetru — tā ir baisa cena. Godprātīgie maksātāji apmaksā nemaksātājus? Vai tas ir godīgi? Nav iedzīvotājiem informācijas, cik konkrētā mājā ir nemaksātāju vai daļēji maksātāju? Par to, ka Krāslavā tādu nemaksātāju ir daudz, ziņoja “Krāslavas vēstis”. Nav arī skaidrības par to, vai lasījums no skaitītāja izdarīts godprātīgi, jo tas tiek darīts bez sabiedriskā pārstāvja. Divus gadus rēķinos neuzrādījās apkures priekšapmaksa, bet šī gada novembra rēķinos tā pirmo reizi tika uzrādīta. Krāslavieši domā, ka tarifs ir uzpūsts, negodīgs. Ja mēs neprotam rēķināt, mums ir tiesības vērsties neatkarīgās institūcijās un lūgt palīdzību. Pašvaldības skrien lokomotīvei pa priekšu. Ko pašvaldības domā, ko dara un grib panākt? Uz nabagmāju jāstāv rindā, iedzīvotāju, kurus jāizliek dzīvokļa, būs vēl vairāk. Kur grib novest cilvēkus? Ja pensionārs saņem pensiju Ls 85, 100 un virs Ls 100, pat neēdis un nedzēris, tas nespēs nomaksāt rēķinus.
Lūk, ir lietas, kur palīgā var nākt avīze. Sirsnīgi pateicos A. Gončarova kungam par savlaicīgi sniegto informāciju. Tā daudziem krāslaviešiem atraisīs rokas un dos iespēju cīnīties par savām cilvēktiesībām.
Ar cieņu Rita ĀRIŅA un vēl 11 paraksti
P. S. Tā kā fiziski nav iespējams izstaigāt 95 dzīvokļus, savācām parakstus simboliski vienā kāpņu telpā — 12 ģimenes, lai redakcija nedomātu, ka tikai rakstītāja ir neapmierināta, un tie, kam būtu jāizlasa, saprastu, ka aug neapmierinātība.