Skolotāja dzīve ir prognozējama un neparedz īpašus pārsteigumus. Ja ņem vērā gauso dzīvi mūsu pilsētā, tad... Kad man piedāvāja pastrādāt par latviešu valodas skolotāju svētdienas skolā Vitebskā, Latvijas Ģenerālkonsulātā, es ar prieku piekritu.
Darbs nav nogurdinošs (divas reizes mēnesī), bet dažādības atliku likām. Iespējams, ka pirmajā reizē es mazliet uztraucos: kā mani uzņems bērni, kādā līmenī ir viņu valodas zināšanas... Visas manas bailes izgaisa, tiklīdz pārkāpu skolas slieksni. Bērni tur ir apbrīnojami labestīgi un zinātkāri. Latviešu skolu Vitebskā regulāri apmeklē gandrīz 25 audzēkņi. Vecums ir visdažādākais: no 4 līdz 16 gadiem. Bez latviešu valodas te apgūst Latvijas vēsturi, kultūru, latviešu tradīcijas, mūziku, floristiku. Skolā strādā vietējie, Vitebskas, skolotāji. Skola aktīvi sadarbojas ar Cēsu, Rēzeknes, Daugavpils mācību iestādēm. Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 89. gadadienu, Latvijas ģenerālkonsuls Vitebskā Valērijs Zubko deva iespēju mūsu skolas audzēkņiem sniegt nelielu koncertu Vitebskas latviešu svētdienas skolas audzēkņiem un vecākiem, kā arī oficiālajā pieņemšanā, kuru konsulāts organizēja svētku sakarā. Mūsu skola atsaucās ar prieku, un 16. novembrī Varavīksnes skolas vokālisti Andrejs Kasirovs, Diāna Osipova, Viktorija Stelmačenoka, Evita Hartmane, Natālija Karņicka kopā ar savu skolotāju Ritu Andrejevu devās uz Vitebsku.
Svētki bija lieliski organizēti. Pateicīgie skatītāji dāvāja jaunajiem pašdarbniekiem sirsnīgus aplausus. Starp viesiem pieņemšanā bija Polockas mērs, kurš piedāvāja bērniem sniegt koncertus šajā senajā pilsētā.
Ģenerālkonsulāta un Varavīksnes skolas plānos ir vasaras integrācijas nometne mūsu skolu audzēkņiem. Sadarbība turpinās.
Esmu pārliecināta, ka drīz būs jaunu pārsteigumu, projektu un citu interesantu darbu laiks. Kurš teica, ka ārzemes ir tālu?
Ilona IGNATOVIČA, Varavīksnes skolas latviešu valodas skolotāja