Pakāpeniski paplašinās Krāslavas un Vadstenas sadarbība. Pērnvasar Varavīksnes skolas delegācija apmeklēja Zviedrijas sadraudzības pilsētu, bet nesen sadarbības partneri bija ieradušies atbildes vizītē. Delegācijas sastāvā bija Vadstenas ģimnāzijas audzēknes Emīlija, Anna un Marija, kā arī pedagogi: sporta skolotājs Svants un tūrisma instruktors Gunars.
Ciemošanās pirmajā dienā viesmīlīgajā Latvijā notika pieņemšana novada domē, kuru vadīja mērs Mečislavs Lukša. Pēc iepazīšanās ekskursijas pa pilsētu, baznīcas, vēstures un mākslas muzeja apmeklējuma zviedri pabija sociālās rehabilitācijas centrā “Mūsmājas”. Otrās dienas programma ietvēra Daugavpils universitātes apmeklējumu, kur viesus gaidīja pārsteigums: svešvalodu katedrā ir zviedru valodas nodaļa. Apmeklējuši universitātes bibliotēku, skandināvi solījās turpmāk papildināt tās fondus ar zviedru literatūru.
Kontaktēšanās notika ne tikai oficiālā līmenī. Viesnīcā “Zive”, kur uzturējās viesi, viņi uzklāja zviedru galdu ar sieru, džemu un citu našķu degustāciju. Savukārt krāslaviešu Renātes un Nikolaja Semjonovu, kā arī Jeļenas un Alekseja Krīviņu ģimenes piedāvāja cienastu, ievērojot vietējās kulinārās receptes.
Trešajā dienā notika neaizmirstams brauciens uz Aglonu, un bazilikā tapa ideja apmainīties ar svētceļniekiem. Bez visa teiktā Varavīksnes skolā notika Krāslavas un Vadstenas atklātās stundas, zviedru tikšanās ar skolas parlamentu un pedagogiem. Ciemiņi interesējās par skolēnu multikulturālās audzināšanas pieredzi ar devīzi “Mēs esam dažādi, mēs esam līdzīgi”. Abu pušu ieinteresētās saskarsmes gaitā dzima ne mazums ideju, kurām lemts iemiesoties reālos projektos. Nav izslēgts, ka tuvākajā nākotnē sadraudzības pilsētas sāks praktizēt skolēnu apmaiņu, vēl jo vairāk tāpēc, ka šajā jomā krievu skola uzkrājusi bagātīgu pieredzi.
Aleksejs GONČAROVS