Tāds ir Biedrības jauniešu kluba “Krasts” jaunā projekta nosaukums. Šis projekts saņēma atbalstu no Bērnu un ģimenes lietu ministrijas.
11. jūnijā mūsu vadītāja Irina Japiņa parakstīja līgumu un atveda mums patīkamus jaunumus — Valsts sekretāra padomniece Gunta Vīksne paziņoja Irinai, ka Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks pēc vizītes mūsu klubā bija apmierināts ar Krāslavas jauniešu aktivitātēm.
Līguma parakstīšanas laikā Valsts sekretāre Iveta Zalpētere un Valsts sekretāra padomniece Gunta Vīksne jautāja ne tikai par šī projekta plāniem, bet arī par citām idejām un piedāvājumiem. No mūsu puses tika izteikts konkrēts piedāvājums, kuru mēs jau izvirzām dažādos valsts līmeņos vairākus gadus, un tas ir — speciāla cilvēka nepieciešamība ministrijā, kurš koordinēs Latgales jaunatnes lietas. Protams, atsevišķiem cilvēkiem ir jākoordinē jaunatnes lietas Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā un Rīgas rajonā. Tieši šo piedāvājumu Valsts sekretāre Iveta Zalpētere ierakstīja sev bloknotā. Cerēsim, ka tas nepalikts tikai pierakstu blociņā. Pirms septiņiem gadiem jauniešu klubs “Krasts” pirmo reiz organizēja Latgales mazo pilsētu un pagastu jauniešu saietu “Mēs esam!”. Tālāk šī ideja devās uz Ludzu, pēc tam uz Maltu. Daugavpils rajonā Naujenes pagastā jauniešu iniciatīvas ķēde pārtrūka, bet Krāslavas rajona Andrupenes pagasts neļāva nomirt šai idejai. Tad atkal ne-veiksme. Dagda nākamajā gadā pārtrauca šo ideju, un “Krasts” ir spiests organizēt 5. jubilejas Latgales mazo pilsētu un pagastu jauniešu saietu “Mēs esam!”. Kā Jūs jau redzat, jauniešu klubs “Krasts” visus šos gadus centās apvienot Latgales aktīvos jau-niešus, lai apspriestu savas problēmas un rastu risināšanas ceļus. Latgales jauniešu un arī paša Latgales novada jauniešu īpatnības ir acīmredzamas. Mums viss ir nedaudz citādāk. Tāpēc mums ir nepieciešams apspriest sākumā savā starpā Latgalē, tad jau arī paziņot valsts līmenī, piemēram, Bērnu un ģimenes lietu ministrijai. Tieši šis mērķis arī ir jaunajam projektam. No maija vidus un līdz jūnija vidum mēs pētījām situāciju Latgalē — kā katrs pašvaldības priekšsēdētājs personīgi izturas pret jauniešu problēmām — ieinteresēts jauniešu problēmu risināšanā vai nē, atbalsta jauniešu idejas vai nē, kādās Latgales pilsētās un pagastos ir pastāvīgi darbojošās jau-niešu organizācijas. Pētījuma rezultāti noformēti bukletā, kuru saņems katra Latgales pašvaldība. Pēc tā katra darbojošās organizācija izvirzīs divus savas organizācijas pārstāvjus dalībai interaktīvajā seminārā, kurš norisināsies 13.-14. augustā atpūtas bāzē “Ezerkrasti” Rēzeknes rajonā. Ēdināšanas un dzīvošanas, kā arī transporta izdevumus, un visas nepieciešamās kancelejas preces apmaksā Bērnu un ģimenes lietu ministrija. Pēc semināra visi tā svarīgākie momenti tiks apkopoti avīzes veidā 500 eksemplāros. Tāpat plānojam ievietot informāciju par projekta rezultātiem interneta mājas lapās - www.latgale.lv ttp://www.latgale.lv un www.kraslava.lv ttp://www.- kraslava.lv .
Protams, tāda augsta līmeņa projektu nebūs iespējams realizēt bez mūsu vecāko draugu palīdzības. Pirmām kārtām mēs esam pateicīgi Krāslavas novada domes darbiniekiem: Inārai Dzalbei un Andrim Rukmanam, Silvijai Brencei, Ilgvaram An- džānam, Kasparam Ratkevičam, Inesei Hmeļnickai. Atsevišķa milzīga pateicība — mēram Mečislavam Lukšam. Mēs jūtam uzmanību un rūpes no Lukšas kunga jau vairākus gadus. Un arī vēl atsevišķu paldies mēs gribam teikt visai laikraksta “Ezerzeme” redakcijai!
Mīļie mūsu pieaugušie draugi, mēs jūtam Jūsu palīdzību un rūpes par mums! Mēs gatavi Jums atbildēt ar to pašu! Jūs vienmēr varat paļauties uz mums!
Olga BUHALOVA, projekta “Latgales Jauniešu ideju banka” dalībniece