Ar paveiktā darba prezentāciju pie iedegtām svecītēm un saldumiem uz galda skolas ēdnīcas zālē beidzās Šķaunes pamatskolas radošā darbnīca “Skolēnu brīvā laika pavadīšana, aktīvas atpūtas veicināšana,” kuru finansēja Krāslavas rajona padome, līdzfinansēja un atbalstīja Šķaunes pagasta padome, Šķaunes cūku audzēšanas komplekss SIA “Šķaunes bekons” un SIA “ROMIS UN COM”.
Radošo darbnīcu vadīja pedagoģes Žanna Rapša un Zoja Andžāne, tajā piedalījās 16 skolēni un divas praktikantes — pamatskolas bijušās audzēknes. Lai gan bērniem tika piedāvāta plaša izklaides programma, paralēli viņi tika iesaistīti nopietnā darbā — radošo darbnīcu re-zultāts ir jaunizveidotā Šķaunes kultūrvēsturisku pieminekļu taka, pie kuras darbs vēl turpināsies.
Par gūtajiem iespaidiem un paveikto atskaitījās paši radošās darbnīcas dalībnieki, savu dzīvo stāstī-jumu bagātinot ar bilžu rādīšanu datora monitorā, izmantojot prezen-tāciju datorprogrammu. Šķiet, spilgtākie iespaidi bērniem ir par ekskursiju uz Jūrmalu. Ceļš uz vienu pusi komfortablā autobusā ilga sešas stundas, mazākie gulēja, bet lielie dziedāja un klausījās mūziku. Jūrmalā skolēni un vecāki apmeklēja atrakcijām bagāto Līvu akvaparku, par kuru iespaidus nav iespējams izteikt vārdos — to vajag katram pašam izjust. Ekskursanti paviesojās Ķemeru nacionālā parka teritorijā, kur gāja 3 km garā pastaigā pa Lielā Ķemeru tīreļa laipām, tuvāk iepazīstot unikālo ar purva ezeriņiem bagāto Ķemeru tīreli un gūstot patīkamus ie-spaidus. Kā zināms, lielo bioloģisko daudzveidību Ķemeru nacionālajā parkā rada dažādās ekosistēmas ar atšķirīgajām augu un dzīvnieku sabiedrībām. Bērniem tā bija lietderīga mācību stunda, kuras laikā vajadzēja pašiem papētīt purva augus, kā arī no gida tika iegūta interesanta informāciju par augiem un dzīvniekiem. Majoros ekskursanti apskatīja pilsētas centra greznās koka arhitektūras ēkas, restorānus un kafejnīcas ar vasaras terasēm, kā arī pabija Majoru pludmalē, kuras Zilais karogs simbolizē pludmales tīrību, drošību, labiekārtotību. Ilgi pie jūras pakavēties neiznāca, bija jāsteidzas apskatīt seno spēkratu izstādi.
Bieži vien tālo ceļojumu iespaidi bērniem aizēno pašu dzimtās puses skais-tumu. Taču šis nav tas gadījums. Radošās darbnīcas dalībnieki devās ekskursijā pa Dagdas kultūrvēsturisku pieminekļu taku. Sākumā iepazinās ar vecajām ēkām, tālāk ceļš veda līdz Sērojošās mātes skulptūrai mazpilsētas centrā, vēl bērni apskatīja Dagdas Romas katoļu baznīcu, atjaunoto pieminekli kritušajiem karavīriem, Dagdas domes ēku, pilsētas karogu, Dagdas parku un Dagdas alu, kas ir aizsargājams dabas objekts, kā arī viesojās Dagdas tūrisma informācijas centrā.
Šķaunē bērni apmeklēja Landskoronas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcu, kur priesteris Aivars Kursītis iepazīstināja darbnīcas dalībniekus ar baznīcas vēsturi.
Iespaidu bagāti, radošās darbnīcas dalībnieki ķērās klāt informācijas un materiālu apkopošanai, lai izveidotu Šķaunes kultūrvēsturisku pieminekļu taku. Paralēli bērni sakopa pieminekļus robežsargiem, skolas teritoriju, bet nogurumu aizgaiņāja atpūtā pie ezera. Katra radošās darbnīcas diena beidzās ar paveiktā izvērtēšanu.
Pēc prezentācijām radošo darbnīcu vadītājas pateicās audzēkņiem: katrs saņēma pateicību un fotoattēlu par piemiņu no Jūrmalas brauciena. Bērni aizpildīja aptaujas anketas un priecājās par labi pavadīto nedēļu, ēdot saldumus.
Lai radošās darbnīcas notiktu, skolai palīdzēja sponsori. SIA “ROMIS UN COM” iedalīja naudu saldumiem, Šķaunes cūku audzēšanas komplekss — gaļu. Bērniem vispār nebija jātērē naudu ēšanai. Savukārt ekskursija uz Jūrmalu kļuva iespējama, pateicoties Šķaunes pagasta pašvaldībai, kura līdzfinansēja projektu. Ļoti dārgs bija autobuss, vien tikai ar projektam piešķirto rajona padomes finansējumu nebūtu iespējams realizēt visas ieceres.
“Skolas vārdā esmu pateicīga visiem cilvēkiem, kuri piedalījās nometnes atbalstīšanā, ieguldot savu darbu,” pasākuma beigās sacīja nometnes vadītāja Zoja Andžāne.
Juris ROGA