Šķeltovā — otrais vilnis

Šķeltovas pagasta jaunatnei ir liela vēlme kontaktēties un nodarboties ar sev un cilvēkiem noderīgām lietām arī ārpusskolas laikā, tālab viņi organizējušies jauniešu interešu klubā. Par tā prezidenti kļuva Anastasija Petrova, pie reizes jaunieši ievēlēja arī četru cilvēku aktīvu.

Plāni šobrīd jauniešiem lieli, bet pats galvenais, ka klubā bērni nopietni pievērsīsies sportam, jo ir pieredzējis cilvēks, kurš viņus ievirza šajā gultnē. Paredzēti regulāri futbolā treniņi, pirmās paraugsacensības ieplānotas 23. jūnijā. Jaunieši arī brauks dažādās ekskursijās, plāno pārgājienus, apmeklēs interesantus sporta un kultūras pasākumus. Protams, tautas namā ir pieejamas galda spēles, bet siltā laikā visiem gribas vairāk atrasties svaigā gaisā. Šobrīd jauniešus motivē darboties arī liels emocionāls pacēlums, viņi pat apsver iespēju palīdzēt padarīt kādus darbus saimniecībā veciem nespējīgiem cilvēkiem.

Pagaidām jauniešiem nav sava kaktiņa, kur pulcēties uz sanāksmēm, diskutēt, uzņemt viesus, šobrīd viss notiek tautas nama paspārnē. Tomēr pieaugušie sola, ka telpu jautājums drīz tiks atrisināts, turklāt arī citas bērnu vēlmes tikšot atbalstītas. Pieaugušajiem imponē, ka iniciatīva nākusi no jauniešiem, nevis novadīta un realizēta “no augšas”. Lai arī jauniešu organizācijai pagaidām nav pat nosaukuma, tomēr tās locekļiem ir vēlme būt notikumu degpunktā.

“Manuprāt, ir ļoti pozitīvi, ka mūsu jaunieši apvienojās, turklāt divtik pozitīvi ir tas, ka apvienošanās nav kāda uzspiesta, bet gan viņu pašu izvēle,” uzsver tautas nama direktore un jauniešu koordinatore Ļena Afanasjeva. “Viņi jau tagad sajutuši sevi kā pagasta saimnieki, pamana nekārtības un cenšas, lai to būtu mazāk. Galu galā ieguvēji būs visi: bērni, vecāki, pašvaldība, kura ir gatava investēt jauniešu iniciatīvā līdzekļus, jo tas ir tā vērts.”

Šķeltovas pagasta priekšsēdētājs Andris Badūns apstiprināja, ka pašvaldība atbalstīs jauniešu iniciatīvas: “Tie ir izdevumi, kas, lai cik tas banāli izskan, atmaksājas, jo mūsu jaunieši kļūst patstāvīgāki, ir nodarbināti un bezmērķīgi neklīst pa ciematu. Darbojoties kopīgi, bērniem šī vieta kļūst interesanta vismaz tajos gados, kad viņi šeit dzīvo, kas arī nav mazsvarīgi. Ja arī kādreiz cilvēks pamet dzimto pusi, jo dodas mācīties, strādāt vai dzīvot citviet, tomēr viņš turpina mīlēt savas dzimtās mājas, atceras ciematu un pagastu, kurā izaudzis, un palīdz, ja tāda iespēja viņam rodas.

Iniciatīva nāca no jauniešiem, mēs to mācējām saklausīt, jo vērojam jauniešus ļoti uzmanīgi un viņu intereses nelaižam gar ausīm. Pirmais jaunatnes aktivitāšu vilnis mūsu pagastā izgāja pirms vairākiem gadiem, kad šeit bija daudz interesantu jauniešu, kuri aktīvi darbojās pagasta pašdarbībā. Šis ir otrais vilnis, manuprāt, citādāks, jo tagadējie ir kļuvuši daudz organizētāki. Mēs pat iesākām reģistrēt šo interešu klubu kā organizāciju juridiski. Līdz ar to viņiem pavērtos vēl plašākas iespējas, piemēram, varēs mēģināt piesaistīt Eiropas fondu investīcijas. Pašreiz piemeklējam šim klubiņam telpas, ir trīs varianti, mēs apspriedīsim un piedāvāsim labāko no tiem.”

Juris ROGA