Nelielā Konstantinovas pamatskola, kurā 2006./2007. mācību gadā bija nedaudz vairāk par 40 audzēkņiem (iekaitot pirmsskolniekus), turpinās strādāt arī nākamgad, apliecināja Konstantinovas pagasta pašvaldības priekšsēdētājs Andris Utāns.
Pamatskola atvērta 1990. gadā un izvietota ēkā, kas tika uzcelta 1986. gadā un kur agrāk darbojās bērnudārzs, bet tika slēgts. Ir grūti paredzēt skolas likteni tālā perspektīvā, kur savas korekcijas var ieviest administratīvi teritoriālā reforma, dzimstības līmenis un kopējā demogrāfiskā situācija. Pagasta dzimtsarakstu nodaļā pēdējos gados nav reģistrēta neviena laulība. Pērn nomiruši astoņi iedzīvotāji, pasaulē nākuši septiņi bērni. Šogad piedzimis tikai viens, savukārt divi cilvēki nomiruši. Lai gan iedzīvotāju skaits saglabājas noteiktā līmenī, optimisma sajūtu mazina zemā dzimstība. Kā zināms, pie pašreizējiem nosacījumiem klases atvēršanai lauku skolā vajag vismaz astoņus bērnus.
Lai gan skolas uzturēšana pašvaldībai prasa lielus budžeta izdevumus remontiem, turklāt pieaug dažādu kontrolējošo institūciju prasības, tomēr A. Utāns uzsver: “Protams, vieglāk būtu savākt visus bērnus un ar pagasta autobusu aizvest uz Dagdu. Bet mēs uzturam un uzturēsim skolu, jo tā izdevīgāk mūsu iedzīvotājiem. Turklāt tur ir darba vietas, kuru pagasta teritorijā mūsu iedzīvotājiem tāpat nav daudz. Tiesa, skolā strādā pedagogi no citām pašvaldībām, viņu iedzīvotāju ienākuma nodoklis iet secen mūsu budžetam.”
Vecāko klašu skolēnu pārvadāšanai uz Dagdu un mājup pagasta pašvaldība izmanto ļoti vecu “DAF” markas autobusu. Citu nevar atļauties, turklāt braucēju ir daudz un vajadzīgs ietilpīgs transportlīdzeklis. Brauc gan vidusskolēni, gan Dagdas arodvidusskolas audzēkņi, gan pieaugušie, jo sabiedriskais transports kursē reti un neizdevīgi. Visiem brauciens ir par velti, lieli izdevumi pagastam ir arī savstarpējos norēķinos ar citām pašvaldībām.
Juris ROGA