Topošā Aglonas novada sakarā laikraksta “Ezerzeme” slejās ne reizi vārds tika dots Šķeltovas pagasta priekšsēdētājām Andrim Badūnam, kurš stāstīja savu redzējumu par ieguvumiem un zaudējumiem, kas varētu būt, apvienojoties Preiļu rajona Aglonas pagastam un trim Krāslavas rajona pagastiem — Kastuļinas, Šķeltovas un Grāveru.
Mainoties teritoriālajai piederībai, neskaidro jautājumu radīsies daudz, piemēram, kādas būs un kā tiks regulētas iedzīvotāju attiecības ar dažādām valsts institūcijām: ieņēmumu dienestu, policiju un tamlīdzīgām, kā varēs saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas notiks ar tālruņu numuriem? Pilnīga skaidrība laikam ir tikai par to, ka novada administratīvais centrs būs Aglonā, kur atrodas lieli un mazi veikali, aptieka, ģimenes ārstu prakses, pasts, izglītības un daudzas citas attīstībai svarīgas iestādes. Arī ģeogrāfiski Aglonas novads atrodas labā vietā — pusceļā starp Daugavpili un Rēzekni.
Saruna par novada tēmu ar Grāveru pagasta pašvaldības priekšsēdētāju Veltu Paškeviču bija pavisam īsa: “Mēs šeit neredzam citu mūsu ļaudīm vairāk piemērotu novada veidošanas variantu. Pagasta iedzīvotāji strādā Aglonā, viņu bērni mācās Aglonā, vismazākie apmeklē Aglonas bērnudārzu. Sabiedriskā transporta satiksme ar Aglonu mūsu pagasta iedzīvotājiem ir pat ērtāka nekā ar Krāslavu. Šie priekšnosacījumi paši norāda uz to, ka iekļauties Aglonas novadā — tas mums ir labākais variants. Savukārt, ja piekritīsim būt Krāslavas novadā, tad paliksim pavisam dziļa nomale, bet to neviens no mums nevēlas.
Uzskatu, ka mūsu ļaudis ir labi informēti par visiem jautājumiem iespējamā novada sakarā. Martā pagasta iedzīvotāji piedalījās Aglonas novada apvienošanas projekta sabiedriskajā apspriešanā. Tamlīdzīga apspriešana notika arī citos pagastos. Mūsu iedzīvotāji necēla iebildumus pret sava pagasta piedalīšanos Aglonas novadā, jo visi saprot, ja būs jāapvienojas, tad tieši šis ir mums reālākais un optimālākais variants.” Apspriešanās rezultātā Grāveru padomes ārkārtas sēdē 20. aprīlī tika pieņemts lēmums par Aglonas novada izveidošanu. Pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 21. panta 4. punktu, kas nosaka, ka tikai pašvaldība var lemt par attiecīgās administratīvās teritorijas likvidēšanu, tās robežu grozīšanu vai nosaukuma maiņu, kā arī saskaņā ar Administratīvi teritoriālas reformas likuma 6.1 panta trešo daļu un 8. panta pirmo daļu, Grāveru pagasta padome nolēma apvienoties ar Krāslavas rajona Kastuļinas un Šķeltovas pašvaldību, Preiļu rajona Aglonas pašvaldību, veidojot Aglonas novadu. Deputāti noteica, ka Aglonas novada pašvaldības darbību uzsākt pēc 2009. gada vietējo pašvaldību vēlēšanām.
Tika nolemts lūgt Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijai atbalstīt papildus finansējuma piešķiršanu kā pilotprojektam Aglonas novada izveidošanai visām tajā ietilpstošajām pašvaldībām infrastruktūras sakārtošanai, par to atsevišķi noslēdzot vienošanās līgumu starp pašvaldībām un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju. Visbeidzot, jautājumu par Krāslavas rajona un Preiļu rajona robežu grozīšanu Aglonas novadu veidojošās pašvaldības un Krāslavas un Preiļu rajona padome izlems līdz 2009. gada vietējo pašvaldību vēlēšanām.
V. Paškeviča sarunas laikā uzsvēra, ka šis pagasta deputātu pieņemtais lēmums nebūt nenozīmē, ka apvienošanās notiks tuvākajās dienās vai nedēļās. Daudz būs atkarīgs no valdības nostājas, iespējamām izmaiņām likumos. Kā zināms, neprognozējamas pārmaiņas mūsu valstī var notikt jebkurā dienā. Šobrīd turpina strādāt topošā Aglonas novada sadarbības padome.
Juris ROGA