Fotoattēls ar bēdīgām ceļu transporta negadījuma sekām iemūžināts uz šosejas Krāslava — Dagda.
Gandrīz vai katrā Ceļu policijas pārskatā ir informācija par automobiļu uzbraukšanu stirnām. Šādu ceļu transporta negadījumu sekas ir vienveidīgas: meža dzīvnieku bojāeja un automobiļu bojājumi, kuru remonts pašlaik izmaksā dārgi. Šādu avārijas situāciju gadā ir daudz, parasti tās notiek diennakts tumšajā laikā. Cerēt uz stirnu un me-žacūku, kuras vadās tikai pēc instinktiem, piesardzīgu uzvedību būtu veltīgi. Vēl jo vairāk tāpēc, ka lielu ātrumu gadsimtā meža iemītnieki aizvien biežāk kļūdās, šķērsojot ceļa segumu. Bet autovadītājiem, saprātīgām būtnēm, gan būtu laiks izdarīt nopietnu secinājumu. Mums laimējies dzīvot ezeru un mežu novadā, kur papilnam medījamo zvēru, un tas ir liels labums Latgalei, kura strauji attīsta tūrismu. Ar visu vēlēšanos katrā iespējamā vietā, kur meža dzīvnieki šķērso asfaltu vai grants ceļu, brīdinājuma zīmi nenovietosi. Katram kustības dalībniekam, braucot krēslā vai tumsas aizsegā, loģiskāk būtu atcerēties: mežaini apvidi slēpj reālas briesmas.
Neizliksimies: mēs taču grēkojam ar azartisku paradumu nospiest gāzes pedāli, nepievēršot uzmanību spidometra rādījumiem. Vēlāk, pēc negaidīta trieciena, ar skumjām raugāmies uz sabrauktiem meža skaistuļiem un nervozi aplēšam, cik mums izmaksās automašīnas remonts, kura bieži vien iegādāta uz parāda vai par pēdējiem ietaupījumiem...
Saskaņā ar statistiku kopš gada sākuma uz Latvijas ceļiem meža dzīvnieku dēļ, kuri nejau- ši izskrējuši uz braucamās daļas, notika 566 avārijas, kas par 110 analoģiskiem gadījumiem vairāk nekā tajā pašā periodā pagājušajā gadā.
Aleksejs GONČAROVS