Par jauniem talantiem!

Uz A. Gorgoca izstādes at-klāšanu kāda vecmāmiņa bija atvedusi savu mazdēlu. Astoņgadīgais Jevģēnijs mācās 1. klasē, un viņam ļoti patīk zīmēt. Vecmāmiņa stāstīja, ka enerģiskais bērns ļoti vēlas gleznot, tāpēc abi atnākuši uz izstādi ap-skatīties īstas gleznas, kā arī cerībā pārmīt dažus vārdus ar pašu mākslinieku.

Tā sanāca, ka mākslinieks pienāca pie viņiem pats un, uzzinājis par Jevģēnija aizraušanos ar zīmēšanu, aicināja atnākt uz konsultāciju kultūras namā, kur A. Gorgocs apmāca interesentus glezniecības noslēpumos. Tikai nav jābaidās, jāiet un jāmēģina.

Izrādās, jau ir notikušas pie-cas nodarbības, kuras apmeklē astoņi dalībnieki — pamatā vietējie mākslinieki, kas grib paaugstināt savu kvalifikāciju. Kā pastāstīja mākslinieks, šobrīd jau-nākā dalībniece ir kāda deviņpadsmitgadīga meitene. Taču nekāda vecuma cenza nav, var nākt arī jaunāki, ja vien ir patiesa vēlme iemācīties gleznot. Aptuveni trīs stundu ilgās nodarbības notiek kultūras nama 2. stāvā divas reizes nedēļā: trešdienās no plkst. 17 un sestdienās no plkst. 11.

Mākslinieks vada nodarbības, bet ar organizatorisko daļu nodarbojas A. Gorgoca dzīvesbiedre Ņina: “Pie mums nāk vietējie mākslinieki, kuri nolēma sasniegt augstāku līmeni savā attīstībā. Ziniet, kad vāries savā sulā, tu neredzi un nemani, ka patiesībā esi spējīgs paveikt ko vairāk. Mākslinieks soli pa solim ievada šos cilvēkus jaunā zināšanu pasaulē. Tā ir cita līmeņa izglītošanās, ne tāda, kā skolā vai institūtā. Tā jau ir meistarklase.

Jūs pareizi pamanījāt, ka šīs krāsas nav ierastas Krāslavas pusē. Patiesībā krāsu palete visiem māksliniekiem ir vienāda, bet katrs to redz savā spektrā. Krāslavā valda tradicionālā skola, katrs mākslinieks šīs savas zināšanas nodod no paaudzes pa-audzē, bet tā ir kā vārīšanās savā sulā. Tā kā A. Gorgocs savā attīstībā apguvis vienu no labākajām Krievijas skolām, viņam ir iespēja dot šejieniešiem tik daudz, cik pat Mākslas akadēmijā viņiem nevarētu iedot. Tur jau arī visi sen savā sulā vārās. Kā ikvienā dzīves jomā, arī mākslā brīžiem vitāli nepieciešama jauna, svaiga šalts. Viņi saprot viens otru, mākslinieks rāda jaunas krāsas, jaunas iespējas, un kas zina, varbūt atklās arī jaunus talantus.”

Juris ROGA