Krāslavas pensionāriem jautāja Juris ROGA
Biruta Stivriņa: “Nesen apmeklēju poliklīniku, pati pie ķirurga nostāvēju piecas stundas. Rindā bija cilvēki, kuri pie ķirurga gāja jau trešo dienu, jo iepriekšējās netika. Pieņem viens ķirurgs, cilvēku — jūra. Par vienkāršiem cilvēkiem neviens nedomā. Kaut kur lasīju, ka medicīnai atvēlēta liela summa, bet no tās 70% paredzēti remontiem. Kam tie remonti, ja nevaram normāli ārstēties?”
Ērika Andžāne: “Mūsdienās medicīnas aprūpe ir normāla. Lēti nav, bet iespējas tomēr ir daudz lielākas nekā manā jaunībā. Tā kā savulaik strādāju par operāciju māsu, arī no šī viedokļa raugoties, māsām tagad vieglāk strādāt. Mēs katru lupatiņu, katru autiņu sterilizējām. Tagad tik paņem vienreizējo sterilu paketi un lieto — nekādu problēmu. Arī drošība lielāka, jo sterilizējot varēja visādi gadīties.”
Jānis Beitāns: “Grūti novērtēt, jo pēdējo gadu laikā tikai vienu reizi nācās apmeklēt ārstu, lai izrautu zobu. Citas vajadzības nebija. Cenas gan drausmīgi augstas, lai izrautu vienu zobu, jāšķiras no Ls 3,50. Tagad likšu zobu protēzi, vajag rēķināties ar kādiem simts latiem. Tas gadījumā, kad izrauti visi, ja vidū ir palikuši zobi, tad protēze maksās visus divsimt latus, varbūt vairāk.”
Alla Križanovska:“Slik-ti vērtēju. Medikamenti sadārdzinās burtiski katru dienu, maksa par procedūrām tik pieaug un pie-aug. Bet nevienu valdībā neinteresē, cik kurš Latvijas iedzīvotājs spēj samaksāt. Izdomājuši šo sistēmu, ka pie speciālista netiksi, kamēr nav ģimenes ārsta no-rīkojuma, bet tur bezgalīgas rindas. Ja pie ārsta vajag rīt, netiksi, jo talonu jāizņem nedēļu iepriekš, bet nedēļas laikā cilvēks var nomirt.”
Regīna Seiliša: “Mūsu medicīnai pašai veselības problēmas. Pacientiem pats sāpīgākais jautājums ir tāds, ka savlaicīgi nevar tikt pie sava ģimenes ārsta. Kas attiecas par ārstēšanās dārdzību, tad savu veselību es apdrošinu un par pakalpojumiem man nav jāmaksā. Es arī aicinu visus cilvēkus apdrošināt veselību. Tas jā-dara noteikti, jo apdrošināšana ir mūsu pašu veselības garantija.”