Saimnieka rokraksts

“Ar ko nodarbojās novada domes saimniecības daļa ziemā?” pajautāju tās vadītājam Ēvaldam Cauņam. Viņš piedāvāja man ekskursiju pa Krāslavu, un šoreiz mūsu izziņas maršruts virzījās pa pilsētas apbedījumu vietām.

Pareizticīgo kapsētā visbeidzot ir nozāģēti bīstamie vecie koki, kas apdraudēja pieminekļus. Ar speciālās tehnikas palīdzību šo sarežģīto operāciju izdevās paveikt bez nevēlamām sekām. Kā paskaidroja Ēvalds Cauņa, štata darbinieki un bezdarbnieki uz šejieni vēl atgriezīsies, lai salabotu laika zoba sagrauzto kapsētas žogu.

Mūsu nākamā pietura — pie vecās ebreju kapsētas, kur arī aizvākti savu mūžu nokalpojušie koki un sakārtots nožogojums. Simtgadīgo koku un biezi saaugušo krūmu aizvākšana turpinās arī katoļu kapsētā. Nav aizmirstas lauku kapsētas novada teritorijā. Pavisam pēdējā laikā aizvākts gandrīz simts veco koku.

Iegūtā koksne tiek izmantota malkai un nosūtīta adresātiem: vientuļiem, veciem cilvēkiem un invalīdiem saskaņā ar sociālajā dienestā esošajiem sarakstiem.

Sanitārās cirtes tiek veiktas arī citās pilsētas vietās — Florupītes krastos, teritorijā topošās dziesmu svētku estrādes celtniecības vietas tuvumā. Saimniecības daļas štata elektriķi paši uz laiku atvieno vadus, kurus apdraud krītošie koki. Tas ietaupa laiku.

Un pēdējais patīkamais jaunums. Vairs nav tā saucamās “sasisto lukturu ielas”. Jauni lukturi Baznīcas ielā tagad apgaismos arī skvēru. Trešdien daļa balstu ar sasistiem lukturiem aizvākta, bet četras metāla caurules tiks izmantotas piekarināmo puķu podu balstiem. Krāslava pamazām atgūst ziedošas pilsētas slavu, ko pamanījuši daudzi.

Izmantojot gadījumu, saimniecības daļas vadītājs iesaka novada iedzīvotājiem turpmāk izteikt savus lūgumus un vēlējumus tieši viņam pa mobilo tālr. 28607315, lai netērētu laiku fotoapsūdzību publikācijai laikrakstā un sūdzību rakstīšanai. Kārtības ieviešana pilsētā ir kopīgs uzdevums un, kā parādīja pagājušais lūzuma gads, pilnīgi reāls.

Aleksejs GONČAROVS