Sabiedriskā organizācija “Skaistas atbalsta centrs” piedalās projekta “Vecāku no laukiem sociālā integrācija” realizācijā.
Projektu īsteno Latvijas pieaugušo izglītības centrs, partneris ir Latvijas Lauku sieviešu apvienība. Februāra pirmajā pusē Skaistā tika organizēta projekta darba grupas sanāksme, kurā aktualizēts un pārrunāts projekta ieviešanas plāns un plānotas tuvākās aktivitātes. Projekts ilgs līdz šī gada 30. septembrim.
Kas tas par projektu?
Projekta mērķis ir veicināt lauku apvidos dzīvojošo vientuļo, daudzbērnu, pēc bērna kopšanas atvaļinājuma un citu sociālajam riskam pakļauto vecāku zināšanu un prasmju pilnveidošanu un iesaistīšanos darba tirgū, tā mazinot bezdarbu, sociālo un ekonomisko atšķirtību laukos un pilsētā.
Projekta īstenošanas vietas ir Skaistas pagasts (Krāslavas rajons), Ugāles pagasts (Ventspils rajons), Laucienas pagasts (Talsu rajons), Šķilbēnu pagasts (Balvu rajons), Auces pilsēta (Dobeles rajons), Valles pagasts (Aizkraukles rajons), Salas pagasts (Jēkabpils rajons), Bērzgales pagasts (Rēzeknes rajons), Lizuma pagasts (Gulbenes rajons), Brīvzemnieku pagasts (Limbažu rajons).
Projekta uzdevumi motivēt 200 algotu darbu nestrādājošus, vientuļos, daudzbērnu, pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma un citus sociālam riskam pakļautos vecākus no 10 Latvijas pagastiem papildināt esošo izglītību un pieredzi, lai iesaistītos darba tirgū. Celt projekta dalībnieku pašapziņu, paaugstināt viņu saskarsmes prasmes, veicināt projekta dalībnieku sabiedrisko aktivitāti. Veidot ilgstpējīgas sadarbības mo-deli lauku iedzīvotāju motivācijas veicināšanai projektā iesaistītajos pagastos.
Projekta īstenotāji, partneri un dalībnieki uzsver, ka 200 vecāki no sociālās atstumtības riskam pakļautās iedzīvotāju grupas cels pašapziņu un motivāciju, uzlabos saskarsmes spējas un pamatprasmes, kas ir svarīgas mūsdienu darba tirgū. 200 dalībnieki iegūs motivāciju turpināt izglītības iegūšanu un iesaistīties sabiedriskajā dzīvē un darba tirgū. Tiks apmācītas 20 atbalsta personas, kuras iegūs praktisko pieredzi organizatoriskajā un izglītojošajā darbā, lai turpinātu veicināt projektā iesaistītos ģimeņu izaugsmi savos pagastos arī pēc projekta norises, pašvaldībās būs cilvēki, kuri varēs strādāt ar riska grupas pārstāvjiem pagastos, tā nodrošinot projekta ilgtspēju. 200 vecāki iegūs zināšanas par personības pilnveidošanu, zināšanas, kas svarīgas audzinot bērnus un darba tirgū. Tiks iespiests metodiskais materiāls, kā strādāt ar pieaugušo auditoriju.
80% projekta finansē Eiropas Savienība no Eiropas sociālā fonda un 20% Latvijas valsts.