Globālās sasilšanas draudi, klimata izmaiņas, kas pārsteidz mūs aizvien vairāk un vairāk, briesmas, ko rada karstums, aukstums un vētras, cik lielā mērā cilvēks ietekmē mūžīgos dabas procesus?
Šie un vēl daudzi citi jautājumi kļūst aktuālāki gadu no gada. Īpaši šogad, kad ieilgušais rudens atnesa dabas mošanos nelaikā, mūs tas sāk uztraukt vairāk un vairāk. Kas no tā būs ieguvēji un kas zaudētāji? Kā iegrožot globālo sasilšanu? Sīkāk par to visu var uzzināt, iepazīstoties ar Krāslavas centrālās bibliotēkas rīkotās izstādes “Klimats pārsteidz aizvien vairāk” materiāliem.
“Tad, kad nocirta pirmo koku, sākās civilizācija. Kad cilvēks nocirtīs pēdējo koku, civilizācija beigsies” — tāds ir vēl vienas mūsu li-teratūras skates nosaukums. Tajā ir apskatāma Meža enciklopēdija, Imanta un Rimanta Ziedoņu jaunā grāmata Mežu zemē, Meža rokasgrāmata.
Materiāli iepazīstina ar meža nozari Latvijā, koksnes resursiem, meža ainavu plānošanu un dizainu, to atjaunošanu, kokiem kā veselības un enerģijas avotiem, par neparasto mežā. Varbūt arī, iedziļinoties šajās tēmās, to risināšanā mēs mazāk izcirtīsim mežus, jo šis process arī ietekmē klimata izmaiņas un mēs negribam nonākt pie tā, ka būs izcirsts tas pēdējais koks.
Trešā ir mūsu kolēģes Ināras Pauliņas fotoizstāde “Kur vien skaties, ko vien viedi — visur ziedi, ziedi, ziedi”. Izstādes autore savos darbos parāda, cik krāšņs var būt pašu rokām veidotais vasaras dārzs. Tā ir pirmā foto materiālu izstāde no cikla “Par Krāslavu”. Varbūt, audzējot puķes, atjaunojot izcirstos mežus, mēs varēsim kaut kādā veidā palīdzēt mūsu dabai.