Osipovu ģimene, kura dzīvo Krāslavā, ir muzikāla. Vecāku lielisko hobiju mantoja arī meitas. Vecākā, Oksana, savulaik pabeidza Krāslavas mūzikas skolu, bet patlaban studē P. Stradiņa Medicīnas universitātes trešajā kursā. Kad atbrauc mājās, tad parasti skan duets: studente sēžas pie klavierēm, bet viņas māsa Diāna ņem rokās baritonsaksofonu.
SaksofonsDiāna, tāpat kā viņas māsa, pabeidza klavieru klasi, taču nolēma turpināt mācības pie pedagoga Jāņa Grecka. Meitene un saksofons ir jauna un spilgta parādība Latvijas mūzikas kultūrā. Kā pianiste Diāna vairākkārt ne tikai piedalījusies dažādos jauno izpildītāju konkursos, bet arī uzvarējusi. Sacensības gars ir rakstura īpašība, tāpēc Diāna neatteicās no sava mūzikas pedagoga piedāvājuma doties uz prestižo festivālu Rīgā, kur Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā notika XII Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss.
Konkurence bija ļoti liela, bet Diāna Osipova bija visjaunākā klasē, taču viņas sagatavošanas pakāpe pārsteidza. Izpildījusi Baha menuetu no obligātās programmas un izvēles džeza kompozīciju, Krāslavas saksofoniste ierindojās ceturtajā vietā. Šos neapšaubāmos panākumus izcilā muzikante dalīja ar koncertmeistari Allu Kuzmiču.
Mūzikas pasniedzējs Jānis Greckis šādu atzinību uzņēma kā likumsakarību un Varavīksnes skolas 10. klases audzēknes ģenerālmēģinājumu pirms nākamā atbildīgākā eksāmena. Februārī Rīgā norisināsies V Starptautiskais saksofonmūzikas festivāls “SAXOPHONIA”, kur mūsu mūzikas skolas godu jau aizstāvēs divi izpildītāji — Diāna Osipova un Jānis Makņa. Kopā ar muzikantiem no Zviedrijas, Norvēģijas, Francijas, Itālijas, Japānas un ASV viņi iesaistīsies cīņā par galvenajām balvām — saksofoniem.
Starp citu, mūsdienīgie prestižo firmu pūšaminstrumenti maksā ļoti dārgi — tūkstošus latu. Taču runa nav par naudu, bet gan par uzticību mūzikai, kas vēstures gaitā atzīta par universālu un vissaprotamāko saskarsmes valodu.
Aleksejs GONČAROVS