Kārtējā novada domes sēdē piedalījās visi 11 tautas ievēlētie deputāti (tiesa, Ļaksas kungs ieradās ar nokavēšanos, sēdes vidusdaļā).
Domes priekšsēdētājs Mečislavs Lukša (Tautas partija) aicināja deputātus nobalsot par sēdes uzsākšanu. Nekad agrāk sēdes tā neuzsāka, vismaz manā atmiņā šis ir pirmais gadījums. Pirmo reizi arī laikraksta “Ezerzeme” žurnālistam netika izsniegta izskatāmo jautājumu dokumentu pakete. Tajos gados, kad par domes priekšsēdētāju strādāja Tračuma kungs, Petaško kungs un Upenieka kungs, šajā ziņā vispār nebija nekādu problēmu. Pieliekot lielas pūles, dokumentus tomēr saņēmu, bet stāstam tomēr nav laimīgu beigu: Krāslavas novada domes darbinieku štatu un amatalgu saraksts tika nokopēts un izsniegts bez būtiskas ailes, kurā parādās algas skaitliskā izteiksmē. Lielas jēgas publicēt šādu dokumentu nav, jo daudzām profesijām amatalgas aprēķina koeficients uzrādīts robežās “no-līdz”. Visticamāk, ka aprēķinā ir pielietots augstākais koeficients, ko tad citu tik rūpīgi slēpt? Domes štati, protams, ir uzblīduši salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Kā nekā novada dome tagad specializējusies arī tualešu apsaimniekošanā, jau tur vien ir vajadzīgi trīs darbinieki.
Par jaunajiem algas apmēriem domes svarīgākajiem darbiniekiem lieki runāt — kā liecina aptuvenas aplēses, tās krietni kāpušas, un šis pieaugums naudas izteiksmē, domājams, nozīmīgi pārsniedz algu pielikumu vienkāršajiem darbarūķiem, piemēram, tehniskajiem darbiniekiem domei pakļautajās iestādēs. Bet kopā ar piemaksām un prēmijām, kuras tehniskajiem darbiniekiem nav cerību saņemt, izveidosies katastrofāls atrāvums. Par darba samaksas dīvainībām mūsu pilsētā jāveido atsevišķa publikācija.
Šajā sēdē tika veiktas izmaiņas novada domes saistošajos noteikumos Nr. 1 “Krāslavas novada pašvaldības nolikums”. Turpmāk domē būs viens priekšsēdētāja vietnieks, jo G. Japiņš uzrakstīja iesniegumu, kurā viņš lūdza atbrīvot no novada domes priekšsēdētāja otrā vietnieka amata pildīšanas. Rodas jautājums, kamdēļ tad sākotnēji vispār bija nepieciešami divi vietnieki? Izmaiņas arī paredz, ka domes kārtējās sēdes notiks katra mēneša otrajā otrdienā plkst. 14.
Izdarīti grozījumi domes 2003. gada saistošajos noteikumos Nr. 7 “Par Krāslavas novada pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā”. Grozījumu būtība ir tāda: darbiniekus, kuri pieņemti darbā pašvaldības iestādēs vai kapitālsabiedrībās, ja tas saistīts ar šo personu pārcelšanos uz Krāslavas novadu no cita apvidus vai ja dome ar lēmumu ir atzinusi par nepieciešamu šo darbinieku nodrošināt ar dzīvojamo platību, īres līgums ar šo personu slēdzams uz laiku, kamēr persona atrodas darba tiesiskajās attiecībās ar pašvaldības iestādi vai kapitālsabiedrību. Agrāk tas bija attiecināts uz speciālistu, nevis darbinieku.
Ir arī kāds ierobežojums: ja persona (ģimene) pēdējo piecu gadu laikā ir pasliktinājusi dzīvošanas apstākļus (mainījusi dzīvojamo telpu uz mazāku, devusi piekrišanu pri-vatizēt tās īrēto dzīvojamo telpu citai personai un noslēgusi ar to vienošanos par dzīvojamās telpas lie-tošanas tiesību izbeigšanu, piekritusi īrētās dzīvojamās telpas pārdošanai vai citādai atsavināšanai un darījuma rezultātā tā zaudējusi dzīvojamās telpas lietošanas tiesības, nelikumīgi nodevusi dzīvojamās telpas apakšīrē vai iemitinājusi tajās personas, kuru iemitināšanai nepieciešama izīrētāja rakstveida atļauja, bojājusi vai radījusi antisanitārus apstākļus dzīvoklī), kā rezultātā tai ir radusies iespēja prasīt palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā, tad palīdzības sniegšana var tikt atteikta.
Vēl šajā sēdē apstiprināja dažus novada domes nodaļu un struktūrvienību nolikumus, izskatīja dzīvokļu jautājumus, lēma par pirmpirkuma tiesību izmantošanu uz nekustamo īpašumu, par atļauju izsniegšanu individuālā darba veicējiem un citus jautājumus.
Juris ROGA