Krāslavas novada un Daugavpils Universitātes informātikas olimpiādes

img

26. martā notika Krāslavas novada 7. klašu informātikas olimpiāde, kurā bija jāizpilda teorijas tests, jāveido zīmējums izmantojot Molbertu, jāizveido tekstapstrādes lietotnē Word noformēts dokuments un jāveic aprēķini izklājlapu lietotnē Excel. No Krāslavas pamatskolas piedalījās: Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a), Dēvids Geks (7.c), Sergejs Pašņikovs (7.a), Dairis Stivriņš (7.a).

Atzinības ieguva: Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a)

Daugavpils Universitātes Informātikas katedra organizēja olimpiādi lietišķajā informātikā skolēniem “Paskāla ritenis”, kurā piedalījās 73 vispārējās izglītības iestāžu un profesionālo vidējo izglītības iestāžu audzēkņi. No katras skolas ir iespējams pieteikt tikai 3 skolēnus. 4. aprīlis ir svarīgs datums, ne tikai tāpēc, ka notiek skolēnu lietišķās informātikas olimpiāde. 1975. gada 4. aprīlī tika dibināts Microsoft uzņēmums. Daugavpils Universitātē notika Atvērto durvju diena un doties izzinošā ekskursijā pa Dzīvības zinātņu un laboratoriju korpusu. Kā arī šogad sponsori sarūpēja ļoti noderīgas un fantastiskas balvas.

Olimpiādes mērķis ir paplašināt un nostiprināt skolēnu teorētiskās un praktiskās zināšanas lietišķajā informātikā, popularizēt mūsdienu informācijas tehnoloģijas.

Paskāla ritenī ir jāizpilda tests, par IT nozares vēstures faktiem, aktualitātēm, kā arī teorētiskiem jautājumiem. Jāizveido tekstapstrādes lietotnē Word dokuments, izmantojot doto aprakstu, prezentāciju lietotnē Power Point prezentāciju, izklājlapu lietotnē Excel darbagrāmatu un datu bāzi, izmantojot datu bāzes pārvaldības sistēmu Access. Uzdevumi bija vairāk nekā sarežģīti, jo ir paredzēti ne tikai pamatskolas, bet arī vidusskolas un profesionālo vidējo izglītības iestāžu dalībniekiem. Līdz ar to arī ir augstākās sarežģītības uzdevumi, kuri mācību procesā tiek apskatīti tikai vidusskolā.

No Krāslavas pamatskolas DU olimpiādē "Paskāla ritenis" piedalījās: Armands Vagalis (8.a), Normunds Andžāns (7.a) un Daniels Panfilo (7.a). Paldies skolēniem par ieguldīto darbu un piedalīšanos olimpiādē!


Daiga Kušniere, Jeļena Japiņa, Krāslavas pamatskolas informātikas skolotājas