Sauleskalns – atdzimšana

  • Sports
  • 19.02.2021 10:46
  • 165 skatījumi
img


Latgales daba ir unikāla. Ar pilnu pārliecību varam teikt, ka mūsu zemes pērle un lepnums ir Sauleskalns Kombuļu pagastā.
Tas ir 60 metru augsts, virs jūras līmeņa paceļas 211 metrus. Pēc vietējo iedzīvotāju stāstiem, saulainā laikā no tās virsotnes agrāk varēja redzēt 26 ezerus. Tagad ainavu aizsedz koki.

Diemžēl, pēdējās desmitgades laikā, par agrāk par tik iecienītajām aktivitāšu iespējām Sauleskalnā, bija palikušas tikai atmiņas. Atmiņas par to, kā agrāk ierodoties šeit jebkurā sezonā, ceļotāji varēja baudīt ne tikai grezno dabu, bet arī aktīvi atpūsties. Latgales Sauleskalna izcilie izmēri ziemā padara to par ideālu slēpošanas vietu. Mēs devāmies šurp ar slēpēm, kamanām un sniega dēļiem. Tomēr 2007. gada beigās starp partneriem, kuriem piederēja īpašums, radās nepārvaramas domstarpības, kas noveda līdz tiesai. Skandāli un tiesvedība negatīvi ietekmēja tūrisma objekta darbību. Uzņēmējdarbība šeit apstājās jau vismaz 8 gadus atpakaļ.Jeļena AVSJUKEVIČAIlgas AKUTJONOKAS fotoRaksta turpinājumu lasiet laikrakstā "Ezerzeme" Nr.7
Elektroniski laikrakstu var pasūtīt piesakoties:  ezerzeme@ezerzeme.lv