Mūsu rajonā vides jomā visaktīvāk darbojas tieši Robežnieku pamatskola, kuras ieguldījums novērtēts ar Zaļo karogu jau trīs gadus pēc kārtas. Arī šobrīd rit darbs, lai iegūtu jau ceturto Zaļo karogu.
2007./ 2008. mācību gada darba tēma Ekoskolu programmā “Skolas vide un apkārtne” kļuvusi par projektu nedēļas tēmu. Ekoskolu mērķi ir vienkārši un katram saprotami: skolas apkārtni izmantot mācību un izziņas procesā; nodrošināt piemērotu skolas vidi skolēnu atpūtas un ārpusklases aktivitātēm, veicināt skolu apkārtnes estētiskās kvalitātes uzlabošanos.
“Visa projektu nedēļa, kurā iesaistījušies ne tikai skolotāji un skolēni, bet arī dažu audzēkņu vecāki, ir veltīta tam, lai arī šogad mūsu skolai piešķirtu Zaļo karogu,” stāsta skolotāja Maija Šemele. “Tamdēļ skolā jāveic kardinālas izmaiņas — iestādes klasēs un gaiteņos jāparādās zaļajiem stūrīšiem, kur būtu dažādi augi. Katrs stūrītis būs savdabīgs, centīsimies neatkārtoties. Projektu nedēļas pirmajā dienā bērni kopā ar klašu audzinātājam rakstīja mini projektus savu klašu noformēšanai, skolotāji un tehniskais personāls sastādīja mini projektus halles un gaiteņu noformēšanai. Pēc tam tas tiks realizēts dzīvē.”
Robežnieku bibliotēkas vadītāja Rita Kovaļevska organizēja bērniem jautrus konkursus, iesaistot arī skolotājus, kuri atcerējās savu bērnību un prasmi rīkoties ar špikeriem. Notika arī intuīcijas un māksliniecisko spēju konkursi.
Nākamajā dienā ar audzēkņiem strādāja dažādi speciālisti. Piemēram, pagasta pašvaldības priekšsēdētāja Ērika Gabrusāne viegli uztveramā formā stāstīja par vides piesārņošanas jautājumiem un informēja, kādi administratīvie sodi paredzēti par ekoloģisko normu pārkāpumiem. Psiholoģe Velta Daņiļeviča attīstīja tēmu par skais-tuma ietekmi uz cilvēku. Vizuālās mākslas skolotāja Irēna Truskovska un pirmsskolas skolotāja Antra Kalviša mudināja audzēkņus pievērsties zīmēšanai, liekot lietā jaunas metodes, proti, bērni zīmēja ar pirkstiem. Starp citu, šī interesantā metodika skolā ienāca kāda projekta laikā, kad uz Robežniekiem brauca Rīgas lektori lasīt lekcijas vecākiem. Lektoru piedāvājumu zīmēt ar pirkstiem pieņēma ne tikai mammas, bet arī kāds tētis.
Nedēļas vidū tika organizēts pārgājiens Taborē takas labiekārtošanai. Tā kā sniegs vēl nebija nokusis, tad audzēkņi pamatā nodarbojās ar situācijas izpēti, plānoja, kādas pārmaiņas nepieciešamas takai, rīkoja sacensības, ēda pusdienas brīvā dabā. Nedēļas nogales pēdējās dienās bērni brauca ekskursijā uz Krāslavu, apmeklēja vēstures un mākslas muzeju un Romas katoļu baznīcu, iepazina citas skaistākās vietas pilsētā.
Juris ROGA