Dienas pirms Ziemassvētkiem ir klusuma laiks. Pat skolās netiek rīkoti ska-ļi un liela mēroga pasākumi, bet lasītāji allaž gaida no mums, “Ezerzemes” korespondentiem, interesantas reportāžas, tikai kur un kā tās sadabūt?
Gaišo svētku gaidīšanas gaisotnē es arī nodomāju aprunāties ar saviem rakstošajiem kolēģiem no Indras vidusskolas un nekļū-dījos. Gan redaktore Diāna Ozerska, gan viņas vietnieks Andrejs Zambžetskis izrādījās ļoti interesanti sarunbiedri. Līdz tam man bija zināms, ka avīzei “Tilts”, kas kļuva par “Mirkļa” turpinātāju, ir jūtama loma skolas dzīvē: tā informē, izklaidē, intriģē un mudina jaunos lasītājus uz analītisku un radošu darbību. Arī pusaudžu (tāpat kā pieaugušo) dzīvē galvenie progresa bremzētāji ir vienaldzība un pesimisms. Apspriežot šo tēmu, redkolēģijas duets bija vienisprātis ar mani par to, ka dzīves kvalitātes maiņa ir jūtama pat Indrā. Kā apstiprinājumu neapstrīdamai patiesībai tagad avīze gatavo aptauju par tēmu “Mobilais telefons — greznumlieta vai pirmās nepieciešamības priekšmets?” Abi atzīst, ka telefonizācija pat lauku skolā kļūst masveida. Starp Andreja klasesbiedriem tikai vienam nav mobilā telefona, gluži tāda pati statistika arī 9. a klasē, kur mācās Diāna.
Apspriežot šo tēmu, nākamais absolvents izteica savu viedokli: “Mā-cību procesā daudzfunkciju mobilais telefons nevis vienkārši novirza uzmanību, bet reizēm pat traucē. Kārdinājumu un iespēju ir ļoti daudz, līdz pat Interneta izmantošanai.” Diāna pasūrojās, ka kādā no aptaujām noskaidrojās: skolas izdevums interesē ne visus. Respektīvi, avīze jātaisa vēl interesantāka, jo pilnībai nav robežu.
Iespējams, ka redaktore bija ļoti paškritiska. Skolas izdevuma pēdējais numurs, manuprāt, bija veiksmīgs. Andrejs sagatavoja politisko apskatu par jaunākajiem notikumiem ļoti pie-ejamā un interesantā formā. Diāna, kura bija atbildīga par literāro lappusi, turpina meklēt skolas talantus. Astoņās lappusēs nav mazums arī interesantas informācijas. Skolas avīzes “No sirds uz sirdi” vadmotīvs pilnībā attaisno sevi. Redkolēģijas galvenie palīgi ir viss skolas pašpārvaldes sastāvs, bet avīze iznāk divās valodās, tādējādi veicina pozitīvu integrācijas procesu. Skaidrs, ka 12. klases audzēkni Zambžetski nopietni interesē informācijas tehnoloģijas un, domājams, viņš stāsies Rīgas Tehniskajā universitātē. 9. klases skolniecei Ozerskai ir vēl daudz laika, lai izprastu dzīves perspektīvas un pilnveidotos kā redaktorei.
Aleksejs GONČAROVS