Maksimālā atbalsta likme 2006. gadā par vienu hektāru laukaugu noteikta 69,54 eiro apmērā, bet lopbarības platībām noteikta likme 12,75 eiro par hektāru. Par kartupeļu cietes tonnu noteikta likme 63,33 eiro.
Savukārt par zīdītājgovi likme noteikta 129,88 eiro apmērā, par nokautu liellopu - 80 eiro apmērā, par vienu aitu - 11,91 eiro apmērā. Par atbilstoši noteiktajai kvotai realizēto piena tonnu likme paredzēta 28,83 eiro. Savukārt par zālāja un linu sēklas kilogramu likmes apjoms atkarīgs no sēklu šķirnes. Sīkāka informācija par maksimālo atbalsta līmeni papildu valsts tiešajiem maksājumiem un maksimālajām atbalsta likmēm publicēta Zemkopības ministrijas (ZM) interneta mājas lapas www.zm.gov.lv sadaļā “Aktualitātes”.
Gadījumā, ja atbalstam pieteikto un noteikumiem atbilstošo vienību (hektāri vai dzīvnieku skaits) ir vairāk nekā atbalstam attaisnoto vienību, tad Eiropas Komisijas noteiktā maksimālā atbalsta likme attiecīgajā sektorā proporcionāli tiks samazināta visiem atbalsta pretendentiem, piemērojot noteiktu samazinājuma koeficientu. Tas nozīmē, ka faktiski izmaksātā atbalsta likme (eiro uz vienību) par attiecīgo gadu tomēr var būt mazāka nekā noteiktā maksimālā atbalsta likme.
Piemēram, 2005.gadā Komisijas noteiktā maksimālā atbalsta likme PVTM par laukaugu platībām bija 68,06 eiro par hektāru, bet faktiski izmaksātā - 57,58 eiro par hektāru, jo atbalstam pieteiktās un noteikumiem atbilstošās platības bija lielākas nekā attaisnotā platība, kas iepriekš bija noteikta 443 580 hektāru. Lauku atbalsta dienests šajā gadījumā atbalstu aprēķināja, piemērojot samazinājuma koeficientu 0,8460073.
Atbalsta apjoms lauksaimniekiem ir atkarīgs ne tikai no maksimāli noteiktās atbalsta likmes un pieteikto vienību skaita, bet arī no tā, vai lauksaimnieks ievēro visus atbalsta saņemšanas nosacījumus saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Kārtība, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai”.
Solveiga LAZOVSKA, Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece