Jaunpilsoņus sveic Krāslavā un Kaplavā

Tradicionāli svinīgā atmosfērā rajona padomes priekšsēdētāja kabinetā 13 mūsu rajona iedzīvotāji — 11 sievietes un 2 vīrieši — saņēma MK izrakstus par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā. Pēc tautības viņi ir baltkrievi, poļi, ukraiņi un krievi. Astoņi no Krāslavas, pa vienam no Dagdas, Svariņu, Indras, Andzeļu un Dagdas pagasta. Pasākumā piedalījās un jaunos pilsoņus sveica rajona padomes priekšsēdētājs Andris Badūns, kā arī Naturalizācijas pārvaldes (NP) Daugavpils reģionālās nodaļas darbinieki.

“Latvija ir valsts, par kuras pilsoni kļūt ir vērts. Jums ir tiesības pieņemt lēmumus visos svarīgākajos Latvijas valsts notikumos, atdodot savu balsi, jums ir tiesības izteikt savu viedokli un tam tikt sadzirdētam demokrātiskā valstī. Jūs esat pienesums Latvijas valstij ar savām dotībām, spējām un enerģiju,” jaunos pilsoņus uzrunāja NP Daugavpils reģionālās nodaļas priekšnieks Jānis Bružiks, kurš personīgi pasniedza izrakstus par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.

“Kungi kārtējo reizi mazākumā,” secināja A. Badūns, kurš katru pasākuma vaininieku personīgi apsveica ar pilsonības iegūšanu. “Tikko pagāja vēlēšanas, nevarējāt atdot savu balsi par šo Saeimu, bet ir visas iespējas gatavoties pašvaldību vēlēšanām, kas nav aiz kalniem. Esiet gan aktīvi vēlētāji, gan arī paši kļūstiet par deputātiem, ja jūtat sevī šādu spēku un varēšanu. Aiciniet savu draugus, radus kļūt par Latvijas pilsoņiem!”

Šajā pašā dienā arī Kaplavas pagasta padomes telpās pieci iedzīvotāji (četras sievietes un viens vīrietis) saņēma MK izrakstus par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā. Pasākumā piedalījās un jaunos pilsoņus sveica Krāslavas rajona padomes pārstāvji, kā arī NP Daugavpils reģionālās nodaļas darbinieki. Jaunie pilsoņi ir no 42 līdz 67 gadus veci krievu, poļu un baltkrievu tautības pārstāvji.

NP Daugavpils reģionālās nodaļas priekšnieka vietnieks Ilmārs Rutkovskis pastāstīja, ka pēc izmaiņām likumdošanā cilvēku attieksme pilsonības iegūšanas jautājumā kļuvusi nopietnāka. Gaidīt pusgadu pēc nenokārtotas pārbaudes — tas tomēr nav īss laiks. Ja cilvēks grib ātrāk pilsonību, tad viņam ļoti nopietni jāsagatavojas pārbaudēm, lai visu nokārtotu pirmajā piegājienā. Arī tam, ja pilsonības pretendents neierodas uz pārbaudēm, ir sekas: viņam jāuzrāda attaisnojošs dokuments vai lieta tiek izbeigta.

I. Rutkovskis: “Šie cilvēki, kuri šoreiz jūsu rajonā saņēma izrakstus, ir bijuši pietiekami nopietni un atbildīgi — lielākā daļa pārbaudes nokārtoja ar pirmo reizi. Parasti pilsonības pretendenti ierodas pie mums pa vienam-diviem, tie parasti ir ģimenes locekļi vai draugi, retāki gadījumi, kad ierodas vesela grupa. Šoreiz ir tas gadījums, kad pie mums ieradās pilsonības pretendentu grupa no Kaplavas un visi iesniedza dokumentus pilsonības iegūšanai. Izrādās, īstenojot kādu projektu, Kaplavā notika latviešu valodas kursi. Šo kursu grupa veiksmīgi mācījās, pēc tam uzrakstīja naturalizācijas iesniegumu, nokārtoja pārbaudes un ieguva pilsonības dokumentu.”

Juris ROGA