Kad savaldīs nakts uzdzīves tīkotājus?

Krāslavas novada domes sociālā centra telpās notika septītā un šogad pēdējā pilsētas pensionāru biedrības rīkotā tikšanās starp mikrorajona iedzīvotājiem un novada domes vadību un speciālistiem.

Šoreiz ar pensionāriem tikās novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, viņa vietnieks Mečislavs Lukša un novada domes sociālā dienesta vadītāja Vaira Cauņa. Šī mikrorajona ļaudis izrādījās visaktīvākie salīdzinājumā ar iepriekšējiem pasākumiem, piedalījās visvairāk cilvēku.

Atvainojas iedzīvotājiem

Upenieka kungs sāka ar atvainošanos par iedzīvotājiem radītajām neērtībām, kas saistītas ar karstā ūdens pārtraukumu visai lielam mikrorajonam. Siltumtrases posma nomaiņas darbi bija jāpabeidz tikšanās dienā, bet pieļautā brāķa dēļ tie aizkavējās: “Šādu cauruļu agrāk nebija, metinām tās pirmo reizi. 16 atmosfēras ir nopietns spiediens — visiem darbiem jābūt paveiktiem atbilstošā kvalitātē.”

Priekšsēdētājs atvainojās arī par neērtībām sakarā ar logu nomaiņu bērnudārzā “Pienenīte”, kur nākas apvienot grupas. Par laimi Krāslavā bērni masveidā neslimo. Visbeidzot atvainojās arī par pamatskolas ēdnīcas remontu, kas radījis neērtības skolēniem: “Attiecībā pret kontrolējošām institūcijām mēs bijām uzņēmušies saistības katru gadu sakārtot vienu ēdnīcu, pērn — ģimnāzijā, šogad — pamatskolā. Ja mēs neremontētu tagad, tad mums aizliegtu ēdināt bērnus skolā vispār.”

Esot problēmas arī ar izglītības iestāžu siltināšanu, bet ārdarbi audzēkņus ietekmē varbūt tikai vienā veidā — ar ēku nepievilcīgo vizuālo izskatu. Turklāt pagājušās piektdienas vakarā bija mēģinājums tīši aizdedzināt Varavīksnes sko-las ēku. Šis nav pirmais gadījums, nesen tika mēģināts aizdedzināt grāfu Plāteru bibliotēku un sporta skolas šautuvi.

“Vienmēr viegli runāt, ka nav kārtības, bet mēs visi kopā neko nedarām, lai šī kārtība būtu,” Upenieka kungs apelēja pie iedzīvotāju sirdsapziņas. “Es ļoti lūdzu vecākus, vecvecākus painteresēties, ko bērni dara naktī, jo mēs veiksim profilaktisko darbu, nesaudzējot sabiedriskās kartības pārkāpējus. Būs administratīvo pārkāpumu protokoli, būs sodi, un tie, kas tiks administratīvi sodīti, zaudēs arī pabalstus, ja tādus saņem. Aicinu visus iedzīvotājus operatīvi ziņot par pārkāpumiem. Kad Lieldienās pilsētas centrā plēsa puķes, operatīvi noreaģējām, pateicoties cilvēkiem, kuri piezvanīja. Toreiz vainīgie izrādījās pieaugušie, kāds mīlētājs nolēma uzdāvināt savai izredzētajai ziedus.

Mēs jau filmējam pilsētas nakts dzīvi un katrā ziņā uzfilmēto mēģināsim parādīt Krāslavas televīzijā.”

Pirms atbildēt uz jautājumiem, domes priekšsēdētājs atgādināja par pašvaldības pastkastītēm pie domes un sociālā centra, kur var iemest lapiņas ar konkrēti formulētu priekšlikumu, atgādinājumu vai problēmu, kas jānovērš, piemēram: “Rēzeknes ielā 48 nedeg apgaismojuma lampa”. Tas dos iespēju operatīvi apzināt un novērst trūkumus.

— Kad būs karstais ūdens?

Šis bija mikrorajona iedzīvotāju pirmais jautājums. G. Upenieks sacīja, ka grib, lai brīvdienās ūdens jau būtu — tātad šī raksta publicēšanas brīdī mikrorajona dzīvokļos jābūt karstajam ūdenim.

— Kad būs notārs Krāslavā?

— Bija laiks, kad novada domes telpās sestdienās cilvēkus pieņēma notārs. Dome viņu apgādāja ar visu nepieciešamo. Tagad būs cits cilvēks, ar kuru notiek pārrunas. Šīs sievietes vārdu paturēšu noslēpumā, jo viņu cenšamies pārmānīt uz Krāslavu no citas pil-sētas. Pastāv arī citas problēmas. Notāru asociācija darbojas tā, ka praktiski tajā nav iespējams iekļūt jauniem biedriem. Tik daudz iedzīvotāju, cik paredzēts likumā vienam notāram, nav mūsu rajonā un pilsētā kopā ņemot. Bet mēs risinām notāra problēmu, domāju, viņš šeit būs.

Juris ROGA

Rakstu pilnībā lasiet 10. augusta laikrakstā "Ezerzeme", 2. lpp.