Daugavpils teātra apmeklējums

img

Saulainā diena 25. aprīlī mums bija neparasta - Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.a un 6.b klases skolēni apmeklēja Daugavpils teātra deju izrādi “Čipolīno”. Mēs uztraucāmies kā skolēni uztvers sarežģīto dejas un mūzikas valodu, vai redzētais viņiem patiks, vai nebūs vīlušies? Daudzi bērni pirmo reizi apmeklēja teātri un pirmais iespaids ir tik svarīgs!

Visi labi pazīst Džanni Rodāri pasaku „Čipolīno piedzīvojumi”. Puika-sīpoliņš parādījās 1951. gadā un vēl aizvien aizrauj gan mazos, gan pieaugušos. Aizraujošā pasaka par bezbailīgā un jautrā sīpoliņa Čipolīno piedzīvojumiem ar Ķirbīti, valdnieku Citronu, bruņinieku Tomātu, grāfienēm Ķirsītēm un daudziem, daudziem citiem šoreiz tiks izstāstīta plastikas valodā. Taču itāļu rakstnieka Džanni Rodāri vēstījums paliks nemainīgs – par īstu draudzību, spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno. Bērni ar uzmanību sekoja līdzi Čipolīno un viņa draugu piedzīvojumiem un ļoti emocionāli reaģēja uz pasaku varoņu izdarībām.
Pēc izrādes skolēni dalījās ar emocijām par redzēto, pārrunāja, kāda nozīme cilvēka dzīvē ir draudzībai, atsaucībai, izpalīdzībai. Skolēni novērtēja deju izrādi kā aktuālu un mūsdienīgu. Patīkami, ka viņi spēja novērtēt dejotāju smago darbu, lai deju solis šķistu viegls un skaists, bet kustības tik plastiskas. Interesi izraisīja arī dekorācijas, mūzikas un gaismas efekti. Pēc skaistās izrādes mūsu skolēniem Daugavpils teātra darbiniece novadīja nelielu ekskursiju pa teātri. Mums bija iespēja nofotografēties ar teātra māksliniekiem un pateikties par izrādi. Paldies Daugavpils teātra kolektīvam par sadarbību un brīnišķīgo izrādi, kas izraisīja tik daudz pozitīvu emociju! Projekts “Latvijas skolas soma” ir lieliska dāvana skolēniem Latvijas simtgadē. Tas dod viņiem iespēju gūt jaunu pieredzi, paplašināt redzesloku, raisa interesi un vēlmi izzināt.


Jeļena Japiņa, Krāslavas pamatskolas skolotāja