Tradīcija turpinās

Mūsdienās savstarpēji konkurē ne tikai uzņēmumi, bet arī izglītības iestādes, tostarp pirmsskolas izglītība iestādes (PII). Tas ir loģiski, jo vecāki grib dot savam bērnam vislabāko jau no dzīves pirmajiem gadiem. PII “Pīlādzītis” ir kāda sena tradīcija, kas reiz izzuda, bet nu jau trīs gadus kā atjaunota.

Tās būtība ir tāda: gada laikā bērnudārza skolotājas ne tikai strādā ar bērniem, katru dienu vadot nodarbības, bet pēc savas iniciatīvas izvēlas kādu vienu tēmu, pie kuras kopā ar sešgadīgajiem un septiņgadīgajiem bērniem strādā papildus. Darbs rit individuāli ar katru audzēkni. Lai gan tā nav spiesta lieta, tradīciju šogad atbalstīja visi 24 šīs iestādes skolotāji.

Noslēgumā tiek rīkota īslaicīga izstāde, kas vienlaikus ir gada atskaite par individuālo darbu ar bērniem. Iestādes kolektīvam tiek organizēts arī pāris stundu ilgs pieredzes apmaiņas pasākums, kurā skolotājas dalās pieredzē, pastāstot kolēģēm, ar ko sāka, kā ritēja darbs un kāds ir gala rezultāts.

Skolotājas palīdzēja bērniem veidot dekoratīvus darbus, izmantojot diegus, strādāja ar audumu, veidoja rokdarbus no otrreiz lietojama materiāla, zīmēja ar pirkstiņkrāsām, kas nesmērējas un labi atmazgājas, bija darbs ar papīru locīšanas tehnikā, kā arī veidošana no netradicionāla materiāla. Parasti bērnudārzos izmanto plastilīnu, bet šoreiz skolotāja bērniem veidošanai piedāvāja mālu, vasku un mīklu. Mūzikas skolotājas ar bērniem izgatavoja ritma instrumentus no atkritumu materiāliem, liekot lietā bundžiņas, kinderolas, tukšas kārbiņas, zvaniņus. Bija arī dažas jaunas tehnikas, piemēram, tāda: sākumā nokrāso šokolādes foliju ar guašu, pēc tam bērni izskrāpē rakstiņus, sanāk ļoti interesanti un skaisti ornamenti.

Jāatzīmē, ka šajā izstādē labākie darbi netiek noteikti, arī nekādas balvas netiek pasniegtas, jo tās būtība ir atskaite par gada laikā paveikto un pieredzes apmaiņa.

Juris ROGA