Aicina Latgali uz rīcību

Trešdien, 13.jūlijā, bijušais Latvijas Valsts prezidents un jauna politiska spēka izveides iniciators Valdis Zatlers tikās ar biedrības “Latgolys Saeima” pārstāvjiem un aicināja uz sadarbību, lai nodrošinātu reālu Latgales reģiona viedokļa pārstāvniecību Latvijas Republikas parlamentā.

Ar V. Zatleru tikās biedrības “Latgolys Saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Viļums un valdes locekļi Ilga Šuplinska un Valdis Labinskis. Tikšanās laikā tika pārrunāti pamatprincipi, kas jāievēro, lai mūsu valstī patiešām notiktu pārmaiņas un tiktu nodrošināta vienmērīga valsts attīstība ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos. Uz sadarbību tiek aicināti visi, kas gatavi strādāt uz līdzvērtīgiem noteikumiem, nesavtīgi veicināt valsts attīstību, īstenot iedzīvotāju gribu, nevis šauru grupu intereses vai kādas slepenas vienošanās. V. Zatlers uzaicināja biedrības pārstāvjus organizēt atbalstu jaunajam politiskajam spēkam Latgalē un nodrošināt reģionā atbilstošu pārstāvniecību partijas dibināšanas kongresā.

Jāatzīmē, ka šobrīd 10. Saeimā nav neviena politiskā spēka, ne arī atsevišķa politiķa, kas konsekventi iestātos par Latgales reģiona interesēm, par primāru neizvirzot savas partijas iekšējās disciplīnas ievērošanu vai personīga labuma gūšanu.

Juris VIĻUMS, Biedrības “Latgolys Saeima” valdes priekšsēdētājs