Gaismiņa tumsā

16. decembrī Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā svinīgi atklāja dekoratīvo sveču un filcēšanas darbu izstādi “Gaismiņa tumsā”. Savus darinājumus apskatei piedāvāja Krāslavas bērnu un jauniešu centra čaklie rokdarbnieki. Pasākumā piedalījās dažāda vecuma pulciņu dalībnieki, ciemiņi un citi interesenti.

Klātesošos uzrunāja centrālās bibliotēkas vadītāja Valentīna Magidas: “Redzam, ka šajos darbiņos ir ielikts sirds siltums un liela mīlestība. Bibliotēkas kolektīva vārdā saku paldies mazajiem dalībniekiem un viņu skolotājiem. Bibliotēku apmeklē daudzi cilvēki, visi redzēs šos darbus.”

Šī ir jau otrā bērnu un jauniešu centra piedāvātā svecīšu izstāde, pirmā bibliotēkas telpās bijusi pirms gadiem trim. Savukārt filcēšanas darbi apskatāmi pirmoreiz. Diemžēl izstādes nebūs ilgi, jo bērni savus darbiņus grib dāvināt sev tuviem un mīļiem cilvēkiem svētkos.

Skolotāja Žanna Garbrēdere izstāstīja, kā tapuši skaistie darbi: “Mums ir ļoti radošs kolektīvs, sveču liešanu apgūstam, pielietojot dažādas tehnikas. Ir arī moderns filcēšanas pulciņš, kā bērni paši saka — var uztaisīt jebko. Personīgi es ar sveču liešanu nodarbojos 15 gadus, ar vilnu — trīs gadus. Man tas patīk. Sveču liešanu apgūst 7-16 gadus veci bērni, kopumā viņi ir deviņi. Filcēšanas pulciņu apmeklē 1.-6. klašu astoņi skolēni. Varbūt sveču šajā izstādē ir mazāk nekā tajā pirmajā, bet jāņem vērā, ka te ir tikai un vienīgi sveces ar Ziemassvētku tematiku. Darbi patiesi kvalitatīvi, tos var droši dāvināt. Gatavie darbi paliek autoru īpašumā. Patīk piedalīties izstādēs, šogad divas mūsu bērnu darinātās sveces bija kādā izstādē Rīgā.” Pirmie rezultāti sasniedzami pēc gada darbošanās pulciņā. Lai gan ne visi bērni ir vienādi talantīgi, bet ar skolotāja palīdzību faktiski katrs var dabūt gatavu ļoti labu darbiņu, kuru nav kauns rādīt citiem. Nodarbības interešu pulciņā nekaitē mācībām, jo bērni tajā darbojas pāris stundas nedēļā, ar ko būtībā pietiek.

Astrīda Daņiļeviča ir viena no talantīgākajām audzēknēm, kura pulciņu apmeklē ne pirmo gadu. Meitene izstādei piedāvājusi gan sveces, gan vilnas darbiņus. Klātesošajiem viņa parādīja savus mīļākos darbiņus, pastāstīja par sveču tapšanas tehniku, kā arī atbildēja uz jautājumiem.

Sandra Petroviča tikai nedēļu pirms izstādes atklāšanas pabeidza savu sveci, kas tapusi dekupāžas tehnikā. Meitene žurnālistiem stāstīja, ka sveces liet iemācīja skolotāja. Pulciņā esot ļoti interesanti darboties. Sandrai, kura sveces lej jau divus gadus, patīk tieši dekupāžas tehnika, jo tā top ļoti skaisti darbi. Sveces meitene dāvina, visskaistākā sagatavota māmiņai.
Noslēgumā bērnu un jauniešu centra skolotāja Sanita Kumpiņa aicināja visus, kuriem centrā mācās bērni vai mazbērni, izmantot šī gada pēdējo iespēju vakarpusē apmeklēt radošo darbnīcu mammām, tētiem, brāļiem, māsām, onkuļiem un vecmāmiņām, kurā kopīgiem spēkiem varētu mēģināt izveidot kādu suvenīru.

Savukārt bibliotēkas kolektīvs bērnus cienāja ar konfektēm, bet centra skolotājām uzdāvināja kalendārus jaunajam gadam.

Juris ROGA