Vasara ir galā, jūnija mēnesī organizētas radošās nodarbes deva jaunas idejas un ierosmes šim mācību gadam, Krāslavas bērnu un jauniešu centrā sākusies rosība pa īstam.
Kā atzīst bērnu un jauniešu centra direktore Rita Vekšina, tad pulciņiem bērni šogad pieteikušies kuplākā skaitā nekā pagājušajā mācību gadā. Centra darbiniekiem tas nav pārsteigums, jo sakarā ar ekonomisko situāciju valstī un vecāku maksātspējas samazināšanos, bērni meklē iespēju pašrealizēties un atrod to BJC: sveču liešanas, vilnas veidošanas, stikla apgleznošanas, prāta spēļu, interešu grupās jauniešu klubā “Krasts”. Deju pulciņa “Stop time” vadītājam jaunrades process rīt pilnā sparā, dejo tautas deju kolektīvi: mērķis — X Skolēnu dziesmu un deju svētki 2010. gada jūlijā Rīgā. Bērnu un jauniešu interese par mūsdienu dejām ir ievērojami augsta. Cits jautājums ir par atlīdzību. Šeit atklājas, ka krāslavieši ir īsti entuziasti. Stikla apgleznošanas pulciņa vadītāja Larisa Kizjalo tur-pina strādāt, bet bez atlīdzības.
Pēc organizētā pirmā autokrosa un nodarbībām vides labiekārtošanas projektā vasaras mēnešos, ir aktivizējusies zēnu dalība auto-moto pulciņā.
Līdz jaunajam gadam Krāslavas bērnu un jauniešu centrs darbosies bez izmaiņām. Kāda situācija būs pēc jaunā gada — vēl pāragri spriest.
Droši vien būs jādomā par dalības maksu pulciņos, kaut arī līdz šim vecāki nodrošināja pēc vajadzības savu bērnu, piemēram, ar darbam nepieciešamajiem materiāliem, apmaksāja ceļa izdevumus uz sacensībām. Cerams, Krāslavas novada dome, kas līdz šim ar izpratni un savu līdzdalību ir piedalījusies interešu izglītības attīstībā un tās procesa nodrošināšanā, neliegs savu palīdzību arī turpmāk.
Ilona STEPIŅA