Lai nodrošinātu dabaszinātņu kabinetu aprīkošanu un modernizēšanu par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem 222 Latvijas vidusskolās vairāk nekā 100 pašvaldībās, tādējādi veicinot kvalitatīvu mācību procesu, dodot iespējas skolēniem iegūt zināšanas atbilstoši mūsdienu prasībām un stiprinot viņu konkurētspēju nākotnē, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izsludinājusi atklātu konkursu “Dabaszinātņu un matemātikas kabinetu mācību aprīkojuma piegāde”. Iepirkuma priekšmets ir sadalīts 6 daļās. Piegādātāji var pieteikties uz vienu vai vairākām daļām.
Būtiski, ka ERAF līdzekļi ir paredzēti, lai segtu arī skolu kabinetu piemērošanas būvdarbus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu tehnoloģiju un mācību aprīkojuma uzstādīšanu un ekspluatāciju, kā arī mēbeļu iegādi. Taču būvdarbu un mēbeļu iegādi nodrošina katra pašvaldība pati, izvērtējot konkrēto skolu vajadzības.
Aktivitātes “Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana” projektu iesniegumu atlases 1.kārtā IZM bija apstiprinājusi 112 projektu iesniegumus. Līdz 30.jūlijam VIAA bija noslēgusi visas 112 vienošanās ar pašvaldībām par ERAF finansējuma piešķiršanu projekta īstenošanai. Līdz 31.jūlijam 110 projektiem pārskaitīti avansa maksājumi.
Kopējā projektu īstenošanas summa ir 22,5 milj. latu, no kuriem ERAF finansējums ir 85%, bet nacionālais publiskais līdzfinansējums — 15%.
Minētā aktivitāte nodrošinās dabaszinātņu kabinetu modernizāciju 60% Latvijas vidusskolu.
Visa ar iepirkumu saistītā dokumentācija pieejama IZM mājaslapā: http://izm.izm.gov.lv/ aktualitates/iepirkumi/3943.html
IZM Komunikācijas nodaļa