Iespēja strādāt

Jau kuro gadu pēc kārtas skolēniem ir iespēja sadarbībā ar NVA vasaras brīvlaikā pastrādāt. Šogad arī pirmo reizi Izvaltas pagasts piedāvāja darbu 13-14 gadīgajiem skolēniem. Izvaltas pamatskolas 12 skolēni jūnijā strādāja skolas apkārtnes labiekārtošanā un remontdarbu veikšanā.

Darba vadītāja mums bija skolotāja Antoniņa Bezina, kas mūs mudināja aktīvam darbam. Mēs centāmies kārtīgi iestādīt un izravēt puķes, ravēt sporta laukuma celiņus. Interesanta nodarbošanās bija solu, palodžu un plauktiņu krāsošana, bet visjautrāk gāja, kad karstajās dienās vajadzēja liet puķes, tādējādi aplaistījām ne tikai puķes, bet arī viens otru.

Tad, kad ravēšana mums bija apnikusi, varējām iet uz mežu un lasīt priežu čiekurus, kurus bērām puķu dobēs. Mēs darījām daudz dažādus citus darbus, kurus nedarām mājās. Kopumā pavadītais darba laiks bija lietderīgs, jo mēs varējām ne tikai nopelnīt, bet arī mācījāmies darboties kolektīvā un atbalstīt viens otru.

Dzintra DELVERE, Izvaltas pamatskolas skolniece