Sāpīgā tēma — sporta halle

Dagdas pašvaldība daudz dara sporta attīstībai. Jau no nākamā gada pašvaldība ieviesīs sporta darba organizatora amatu pieaugušajiem, kas agrāk nav bijis.

Domes priekšsēdētājs Viktors Stikuts skaidro, ka to diktē pati dzīve: “Sporta darba organizators nepieciešams, jo ar sportu mums nodarbojas daudzi pieaugušie. Mums vienīgajiem rajonā bija izveidota futbola komanda. Ja Latgales līga pastāvēs, komanda turpinās spēlēt arī šogad. Jā, komandas reitings nebija augsts, bet entuziasti pulcējas kopā un spēlē. Mums ir teicami panākumi volejbolā. Kā pierādījums tam ir daudzie kausi, kas glabājas šeit, priekšsēdētāja kabinetā, aiz sekcijas stikla durtiņām.”

Pieaugušo un jauniešu sporta attīstībai pilsētā un novadā ir vitāli nepieciešama sporta halle. Diemžēl halles būvniecības jautājums necik tālu pavirzījies nav. No visām ministrijām saņemtas noraidījuma vēstules. Izglītības un zinātnes ministrija atrakstījās, ka tā nav viņu tēma un vispār neiesaistās šādu būvju finansēšanā. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija aizbildinājās ar to, ka pašreiz valstī grūta ekonomiskā situācija un būtu jāpagaida. Savukārt Aizsardzības ministrija, kur ir izveidota sporta komiteja, arī atsūtīja vēstuli ar noraidījumu.

V. Stikuts: “Nesen Dagdā viesojās Kalvīša kungs, mēs atkal aktualizējām sporta halles jautājumu, un viņš apsolīja, ka Tautas partija atbalstīs Dagdas sporta halles būvniecību nākamajam gadam. Sāksim ar pamatiem. Es ceru, ka tā būs. Citādāk uzbūvēt nevaram, jo pilsētas budžetā nav brīvu 3,5-4 miljonu latu, bet šī būve ir ļoti nepieciešama gan pilsētai, gan arī topošajam Dagdas novadam. Tā atrisinātu problēmas pieaugušo sporta nodarbību organizēšanā un motivētu bērnus aktīvāk nodarboties ar sportu. Uz tās bāzes mēs izveidotu savu sporta skolu. Tad vecākiem nevajadzētu meklēt saviem bērniem kaut kādus piedāvājumus Daugavpilī vai citur Latvijā, jo arī Krāslavā būtībā nav normālas sporta bāzes, sporta skolas ēka tur vienkārši briesmīga.”

V. Stikuta kungu nebaida tas, ka sporta skolu Dagdā nāktos veidot no nulles. Pieredze jau ir, jo kādreiz ar bijušā skolu valdes priekšsēdētāja Stanislava Leikuča atbalstu un palīdzību Dagdā arī mākslas skola tika veidota faktiski tukšā vietā. Bija nobriedusi tāda vajadzība, un šodien skola darbojas. Turklāt ļoti labi darbojas! Tāpat kā šodien, arī tajā laikā bija skeptiķi, kas sacīja, kam tā vajadzīga. Domes priekšsēdētājs uzskata, ka ar tādu pieeju varam nodzīvoties, ka mums vispār nekā vairs nevajadzēs.

“Sporta halle un sporta skola — tā ir jaunās paaudzes veselība, pozitīva motivācija, brīvā laika pavadīšanas iespēja, un, kas arī svarīgi, šobrīd sports ir bizness,” uzsver V. Stikuts. “Ja cilvēks tiešām savu dzīvi ar sportu saista ļoti nopietni, tad tas var nest tādus miljonus, kas pat sapņos nav rādījušies. Bet sports arī ļoti dārgs prieks. Manuprāt, labāk katrā lielākā novadā uzbūvēt pa sporta būvei nekā vienu Gaismas pili Rīgā. Ar to mēs valstī varētu sportu pacelt ļoti augstā līmenī. Bet šādu lēmumu pieņemšana ir citu cilvēku kompetencē.”

Dagdas mērs pastāv uz sākotnējo ieceri, ka sporta halle jābūvē ar peldbaseinu, kas gan ir dārgāks projekts, bet ir taču jāspecializējas kādā vienā sporta veidā, ja grib kaut ko sasniegt. Vienkārši kopēt kaimiņu pieredzi nebūtu prātīgi. Ja Daugavpilī ir ledus halle, hokejs, tad kāpēc Dagdā nevarētu būt akcents uz peldēšanu, jo tas ir ļoti labs sporta veids vispusīgai attīstībai. Turklāt dabīgām ūdenskrātuvēm bagātā novadā bērnus iespējami agrāk jāiemāca peldēt, un to labāk uzticēt profesionāļiem drošos apstākļos, kādi ir peldbaseinos. Jācer, ka Tautas partijas vadītāja vārdi saskanēs ar darbiem, un pārskatāmā nākotnē Dagdā varēs iemūrēt pirmo akmeni tik ļoti vajadzībās sporta būves pamatos.

Juris ROGA