Ezernieku vidusskolas audzēkņu komanda Daugavpilī izcīnījusi 1. vietu Latgales novada skolēnu sporta spēlēs volejbolā 1989.- 1991. gadā dzimušiem jauniešiem.
Ezernieku vidusskolas komandas sastāvā ir desmit audzēkņu: četri 12. klases skolēni, divi — 11. klases un četri — 10. klases. Pirmo pārbaudījumu Krāslavā viņi izturēja veiksmīgi, gūstot svarīgu uzvaru. Daugavpilī jau bija lielāka konkurence — sešas komandas sacentās par tiesībām pārstāvēt savu novadu finālsacensībās Rīgā, kas notiks 18. maijā. Ezernieku vidusskolas sporta skolotājs Jānis Vaišļa pastāstīja, ka valstī tiek īstenots projekts “Volejbola ābece”, kura mērķis veicināt volejbola popularitāti Latvijas skolās. Šajā gadā projektā piedalīsies vairāk kā 100 vispārizglītojošās skolas no visiem Latvijas rajo-niem. Pie reizes tas ir mēģinājums atjaunot skolu kausu volejbolā, kāds pastāvēja padomju varas gados, bet pēc tam tika nepelnīti aizmirsts. Skolu kausa izcīņā nepiedalās profesionāļi — sporta skolu audzēkņi, bet vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēni.
“Ezerniekos ir senas tradīcijas volejbolā, jau sākot ar kolhozu un sovhozu laikiem,” uzsver Jānis Vaišļa. “Allaž tika izcīnītas godalgotas vietas, neliels pārtraukums iestājās 90. gados, bet viss atkal atjaunots. Mūsu pagasta pašvaldība apstiprinājusi štata vienību sporta metodiķi, kas nav pat daudzās pilsētās. Regulāri cīnāmies dažādās sacensībās, katru gadu piedalāmies Rēzeknes pilsētas čempionātā. Uz pieaugušo turnīriem brauc arī daļa no vidusskolas jauniešiem. Šie zēni februārī izcīnīja 3. vietu Latgales novada sporta spēlēs volejbolā, kurās startēja visu skolu audzēkņi, tostarp no tehnikumiem, koledžām. Tā ka pirmā vieta Daugavpilī nav nejaušība.”
Ezerniekos popularitāti iegūst arī pludmales volejbols. Ir pat speciāli uzbērts laukums vecajā pludmalē, kur katru gadu notiek sacensības un arī tas arī sekmē volejbola popularitāti.
Juris ROGA