Konkurss trūcīgajiem un ne tikai

Dagdas invalīdu brālība “Nema” informē, ka joprojām turpina realizēt ar Lauku atbalsta dienestu pērnajā gadā noslēgto līgumu par pārtikas produktu izdalīšanu vistrūcīgākajām personām, jo ir izveidojušies lieli uzkrājumi. Eiropas Savienības bezmaksas atbalsta pārtikas pakas Dagdas pilsētas un pagasta iedzīvotāji var saņemt brālības noliktavā Dagdā, Alejas ielā 29, otrdienās no plkst. 9 līdz 13. Pakas tiks izsniegtas tik ilgi, kamēr būs izdalīti visi noliktavas krājumi gan trūcīgajiem, gan maznodrošinātajiem, gan pensionāriem. Pēc aptuvenām aplēsēm paku izsniegšana noslēgsies februāra otrajā pusē.

Projekts tuvojas noslēgumam, un invalīdu brālības biedriem, kuri nodarbināti paku izsniegšanā, radās ideja sarīkot nelielu konkursiņu — veselīgu ēdienu pagatavošana no saņemtajiem produktiem. Receptes iesniegt līdz 14. februārim, otrdienai, personīgi vai arī elektroniski (nema3@inbox.lv). Projekta noslēgumā 21. februārī ir paredzēta veselīga ēdiena degustācija, recepšu apmaiņa un citi Meteņdienas prieki pie noliktavas. Atjautīgākās receptes autoram paredzēta dāvana.

“Ideja par šādu pasākumu mums dzima, kontaktējoties ar paku saņēmējiem un klausoties, kā par šo palīdzību izsakās citviet Latvijā,” stāsta brālības “Nema” valdes priekšsēdētāja Mārīte Zariņa. “Uzreiz gribu sacīt, ka uz vietas nekas nebūs jāgatavo, degustācijai jāatnes jau gatavi ēdieni un receptes. Var pievienot citus produktus klāt, bet ēdiena pamatā jābūt kādam no šiem produktiem, kuri ir iekļauti ES pārtikas pakā. Brīnumu lietas var pagatavot! Zinu kādu sievieti, kura izgatavoja burvīgas konfektes, cita cepa garšīgas kūkas, vēl kāda taisīja kotletes, kas ļoti garšoja vīriešiem. Ir cilvēki, kuri šos produktus izmanto desā, ir tādi, kuri var uzklāt svētku galdu no šiem produktiem. Dažādība liela. Tajā pašā laikā dzirdējām, ka citās pilsētās ļaudis šos produktus izmet laukā. Arī mūsu pilsētā bija tādi trūcīgie, kuri par pakām izteicās nievājoši, sak, paņemšu savam sunim! Atvainojiet, nevajag smādēt to, kas ir labs. Tā ir paša cilvēka vaina, ja viņš nemāk pagatavot labu un garšīgu ēdienu. Tālab mēs izdomājām šo pasākumu, lai apķērīgākie un gudrākie varētu dalīties savā pieredzē. Uz noslēguma pasākumu aicināti visi novada ļaudis, arī tie, kuri šīs pakas nesaņem. Tie, kuri zina, ko garšīgu var pagatavot no šiem produktiem, var piedalīties konkursā.”

Juris ROGA