Savulaik slēgtās Labiešu skolas telpas Svariņu tautas nama otrajā stāvā visus nākamos gadus tika izmantotas par aptuveni 70% — tur darbojas novadpētniecības istaba un nevalstiskās organizācijas. Bet drīz viss mainīsies, jo ir veikts kosmētiskais remonts arī tajās klašu telpās, kas līdz šim stāvēja dīkā.
Divi izremontētie kabineti tiks nodoti audēju rokās — abi ir blakus un katrā būs pa divām stellēm. Tagadējā aušanas istaba tiks pārveidota par nelielu banketu zāli, kas ir ļoti nepieciešama gan iedzīvotājiem nelielu pasākumu rīkošanai, jo situācijas ir dažādas un ne katram ir iespēja uzņemt lielāku viesu pulku savā dzīvoklī, gan tautas namam vieskolektīvu uzņemšanai un tamlīdzīgiem mērķiem.
Bet vislielākie ieguvēji būs novadpētniecības darba veicēji, jo vienas telpas vietā tagad būs veselas četras istabas. Tiesa izmēros mazākas, toties tajās varēs daudz labāk izvietot eksponātus un sistematizēt visu sakrāto fondu. Tas būs apjomīgs darbs, Svariņu tautas bibliotēkas vadītāja Ludmila Paskačima jau sākusi šo darbu. Viņai palīdz tautas nama vadītāja Erna Šļahota, abām ir dažādas idejas, pagaidām nevar progno- zēt galarezultātu. Novadpētniecības istaba Svariņos tika atklāta 2009. gada 18. novembrī kā veltījums Latvijas dzimšanas dienai, arī pārcelšanos uz jaunām telpām iecerēts noslēgt, pieskaņojot atklāšanas pasākumu šim svarīgajam datumam mūsu valsts dzīvē.
Kad esošā novadpētniecības istaba tiks atbrīvota, tajā ierīkos lūgšanu istabu. Jau trīs gadus pēc kārtas Landskoronas Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas priesteris Aivars Kursītis brauc uz Svariņiem un mises ziemā notiek tautas nama zālē, kas nav optimālākais variants. Bet cilvēkiem ir nepieciešamas šīs tikšanās ar priesteri, tagad ir radusies iespēja uzlabot apstākļus visiem. Tautas nama vadītāja Erna Šļahota ļoti labi saprotas ar prieteri, kuru inforemēja par šādas istabas iekārtošanu. Noteikti tiks pārrunāts, kā labāk iekārtot lūgšanu istabu. Visticamāk, ka arī senais koka krusts, ko Erna ir mantojusi no vecvecākiem un bija izlikusi iedzīvotāju apskatei novadpētniecības istabā, atradīs vietu lūgšanu telpā.
Juris ROGA