Šķaunes pagasta bibliotēka šogad tikusi pie dažiem uzlabojumiem. Vasarā tika iegādātas jaunas žalūzijas un uzstādītas logiem, tādējādi ierobežojot vasaras saules staru iekļūšanu bibliotēkas lasītavā. Siltajās vasaras dienās tagad šeit vairs nav tik karsti kā kādreiz. Tajā pat dienā, kad “Ezerzemes” žurnālists viesojās Šķaunē, vietējā bibliotēka saņēma mēbeles bērnu stūrītim — galdiņu un četrus pufus, kurus izgatavoja SIA “Līgaiši” no Dagdas pagasta.
Bibliotēkā apgrozās gan pieaugušie, gan jaunieši, gan mazi bērni — viņiem tagad būs savs ērts stūrītis, kur iepazīt bibliotēkas piedāvājumu. Iestādes vadītāja Jeļena Jermakoviča pastāstīja, ka mūs- dienās lauku cilvēki tikpat kā nepērk grāmatas, par ko liecina arī lasītāju retie dāvinājumi savai bibliotēkai. Tā- tad bibliotēkas loma mūsdienu sabiedrībā ir visai liela. Pagasta pārvalde grāmatām piešķīrusi 300 latu un tikpat lielu summu periodikai. Bibliotēka abonē šādus izdevu- mus: “Katoļu dzeive”, “Prak- tiskais Latvietis”, “Ezis”, “Mājas viesis”, “Ievas veselība”, “Patiesā dzīve”, “Lilit”, “Lauku avīze”, “Ezerzeme” un dažus citus. Pieejams arī pašvaldību žurnāls “Logs” un “Ievas stāsti”, kuru regulāri dāvina kāda uzticīga lasītāja.
“Mūsu bibliotēkā ir lasītāji, kuri lasa tieši periodiku un lūdz arī jaunākās avīzes un žurnālus lasīšanai mājās,” stāsta Jeļena. “Tas nav pieņemts, bet es neiebilstu un dodu, izņemot “Ezerzemi”, jo daudziem aktuāli sludinājumi un avīzei jābūt uz vietas. Kas attiecas uz datoriem, tad biežākie to lietotāji ir skolēni pēcpusdienās. Pieaugušie reti lieto datorus bibliotēkā, jo daudziem tie tagad ir mājās. Bet ir tā, ka laiku pa laikam kāds ienāk samaksāt rēķinus, vēl šo to padarīt. Nāk arī vienkārši parunāties par dzīvi, pat lūdz palīdzēt aizpildīt medicīnas grāmatiņu, samaksāt rēķinus.
Ja par grāmatām, tad labi pieprasītas ir Bērnu žūrijas grāmatas. Starp citu, mūsu bibliotēka šogad saņēma ļoti vērtīgu grāmatu “Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca”, kura balstās uz nopietniem un jauniem pētījumiem par Latgales kultūras vēsturi. Dāvināja to mums Ilga Šuplinska, kura ir grāmatas galvenā redaktore. Rēzeknes Augstskolā trīs gadu laikā (2009-2012) tika realizēts projekts “Teritoriālās identitātes lingvokulturoloģiskie un sociālekono- miskie aspekti Latgales reģiona attīstībā”. (Tas ir unikāls projekts Asociētās profesores Ilgas Šuplinskas vadībā, kura viens no galvenajiem pētījumu rezultātiem ir “Latgales lingvoteritoriālā vārd- nīca” — red.”). Dāvinājums pasniegts grāmatu dāvināšanas akcijā “Dodot gūtais neatņemams”. Šo grāmatu lasītāji var lasīt tikai uz vietas.”
Juris ROGA