Ko cilvēks nespēj, to daba spēj

Pasaule ir kā varavīksne — krāsainas puķes, raibas pilsētas, bagātīgi lauki, dzīvo radību karuselis, lietus lāšu ritmi un saules staru dejas… Un tam visam vidū — cilvēks. Varens, spēcīgs un individuāls. Visā plašajā pasaulē nav divu vienādu cilvēku. Mēs atšķiramies viens no otra ne tikai ar ārējām īpašībām, bet arī ar pasaules uztveri. Svarīgi, lai mēs spētu pieņemt viens otru. Un lai neviens no mums nepaliktu viens.

Tieši tāpēc augusta sākumā Igaunijas-Latvijas-Krievijas programmas projekta ELRII-351 “Nature Therapy” (“Dabas terapija”) ietvaros tika organizēti semināri vecākiem un viņu bērniem ar īpašām vajadzībām. Projekta mērķis — veicināt ilgtspējīgas sociā-lās vides attīstību un pilnveidot vienlīdzīgu dzīves vidi, izmantojot dabas terapiju kā inovatīvu un empīrisku pieeju, tādējādi veidojot plašāk pieejamu un integrētāku Latvijas - Krievijas pierobežas reģionu. Semināra laikā tika popularizēta dabas terapija kā inovatīva pieeja daudzbērnu un nepilno ģimeņu bērnu, bērnu ar īpašām vajadzībām, kuri dzīvo visattālākajos Latvijas un Krievijas pierobežas reģionos, rehabilitācijai.

Pasākums notika brīvā dabā. Gan vecāki, gan bērni tika aicināti uz 4 veidu dabas terapijas nodarbībām. Bērni ar lielu dedzību piedalījās kanisterapijas nodarbībās, kuras notika Latgales Reģionālā Dzīvnieku mīļotāju centra vadītājas Antoņinas Nackevičas vadībā. Suns tiešām ir cilvēka vislabākais draugs. Bērni šo mīluļu klātbūtnē kļūst daudz atvērtāki un patiesāki. Tik pat mīļas un semināra dalībniekiem tuvas bija reitterapijas nodarbības Karīnas Rosijskas vadībā. Daļa bērnu zirga mugurā bija pirmo reizi, tāpēc izjuta nelielas bailes, bet vēlme pajāt bija tik liela, ka viņi tās veiksmīgi pārvarēja un izjuta patiesu gandarījumu.

Lai noskaidrotu, kāda ir bērnu iekšējā pasaule, tika piedāvātas arī krāsu terapijas nodarbības Skaidrītes Žukovas vadībā un fitoterapijas un smilšu terapijas nodarbības Ingas Pudnikas vadībā.

Vecākiem semināra gaitā tika dota iespēja iepazīties ar dabas terapijas veidiem, izprast, kā tās darbojas, arī pašiem piedalīties piedāvātajās nodarbībās un izjust šo terapiju iedarbību.

Kas tas ir?

Kanisterapija — tā ir dziedināšana saskarsmē ar speciāli piemeklētiem, apmācītiem un sertificētiem suņiem — viņiem ir jābūt mierīgiem, līdzsvarotiem, ar labu raksturu un augstu intelektu, paklausīgiem.
Reitterapija — ārstēšanas metode, kurā galvenais dziednieks ir zirgs. Zirgi jūt gan to, kā cilvēks šodien jūtas, gan to, kā cilvēks viņam pieskaras. Viņi apbrīnojami labi izprot savas terapeita funkcijas un izjūt slimā cilvēka vajadzības.
Krāsu terapija — tā ir krāsu iedarbība, kuras mērķis ir atjaunot organisma darbību.
Fitoterapija — zinātniski pamatota terapija ar svaigiem vai kaltētiem ārstnieciskiem augiem vai to daļām.
Smilšu terapija — metode, kuras pamatā ir spēle smilšu kastē. Palīdz personības izaugsmē un problēmu risināšanā.

Inga PUDNIKA