Lielā projekta reilizācija

Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas filiālē kopš 2012.gada tiek realizēts Latvijas -Lietuvas projekts “Educate for business”. Projekta budžets — gandrīz 800000 eiro, no kuriem 155494 eiro projekta realizācijai mūsu pilsētā, konkrētāk, Rīgas Valsts tehnikuma filiāles izglītības bāzes renovācijai, ir iedalījusi Krāslavas dome. 85% finansē ERAF, 10% — Krāslavas pašpārvalde un 5% — valsts. Projekts tiks realizēts līdz 2014. gada 31. mar- tam. Mūsu avīzei izdevās nointervēt Krāslavas pilsētas jau-niešu projektu koordinatori Ju- liannu Moisejenkovu.

—- Daudzi jau ir dzirdējuši par to, ka RVT Krāslavas filiālei tika nopirkta dažāda kokapstrādes tehnika un inventārs. Pastāstiet par to!

—- Šis projekts tiek īstenots starp divām valstīm — Latviju un Lietuvu. Tam ir mērķis uzlabot šo divu valstu izglītības bāzi. Krāslavas dome aktīvi realizē šo projektu. Projekta ietvaros tika iegādāts RVT Krāslavas filiālei paredzēts kokapstrādes robots-manipulators. Ar šī robota palīdzību var izgatavot izstrādājumus no jebkura koka, izpildīt sarežģītākās for- mas, veidot pat 3D skulp- tūras. Pateicoties šīm mūsdienīgajām tehnoloģijām, RVT Krāslavas filiāles studenti varēs būt pieprasītāki darba tirgū.

— Vai ir sarežģīti mācīties darboties ar to?

—- Tam, lai apmācītu studentus, iepriekš bija apmācīts arī skolotājs, kas izveidoja speciālu videomateriālu, kurā viss bija sīki aprakstīts — drošības tehnika, iekārtas tehniskais apraksts un apmācība, kā ar to darboties.

— Kas vēl tiek piedāvāts projekta ietvaros?

— Vecāko kursu studenti savas praktiskās zināšanas nostiprināja Lietuvā, apguva kokapstrādes specifiku kādā no Utenas reģiona uzņēmumiem. Studenti apgalvoja, ka praktiskā darbošanās kaimiņvalstī paaugstināja viņu ieinteresētību kokapstrādē, tās specifikā, kā arī deva stimulu kļūt par profesionāliem galdniekiem. Vēl projekta ietvaros notiks darbs ar mentoringu, pareizāk sakot, mentora programma, kas paredz studenta kontak- tēšanos ar mentoru (skolotāju, uzņēmēju, sponsoru). Tagad ir veikti tikai pirmie soļi — ir izvēlēti studenti, mentori, kā arī iesākta mentoringa programmas realizācija. Tika izdoti arī speciāli bukleti.

Darba ir ļoti daudz, strādā visi. Septembrī Lietuvā notiks to skolu, kurās noritēs skolēnu un viņu studentu apmācība, prezentācijas.

—Vai tehnikumā pietiks studentu?

— (smejas) Viņu nekad nav par daudz!

— Paldies par interviju!

Iļja GAVRIKOVS