Koncertē jaunie vokālisti

3. maijā Dagdas novada tautas namā notika koncerts “Cālis iedzied pavasari”, kurā piedalījās novada pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) audzēkņi. Dagdas novada kultūras pasākumu organizatore Solvita Plivča pastāstīja, ka pavasara iedziedāšanas koncertu katru gadu rīko novada tautas nams.

Pirmsākumos tas bija jauno vokālistu konkurss “Cālis”, kas pulcināja dalībniekus no Dagdas pilsētas PII “Saulīte”, Ezernieku un Andrupenes pagasta, lai cīnītos par iespēju piedalīties rajona konkursā un tikt izvirzītiem uz republikānisko konkursu. Nu vairs šāda konkursa nav, bet daudzviet entuziasti turpina rīkot pasākumu jauno vokālistu un viņu vecāku priekam.

Solvita: “Tagad šis koncerts ir kā gada atskaite un arī vokālistu atlase Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai veltītajam koncertam “Kur mīlestība zied”, kas notiks 19. maijā plkst.14 Dagdas Tautas namā. Bērniem par to neteicām, lai nebūtu lieka stresa, bet zālē bija atlases komisijas pārstāvji, kuri vērtēja kolektīvu sniegumu. Pasākuma beigās visi saņēma Pateicības un saldumus.”

Koncertprogrammā bija iekļauti divi desmiti priekšnesumu, to atklāja pirmskolas izglītības iestādes “Saulīte” grupa “Zvaniņi” ar deju “Mazie zaķēni”. Ar dziesmām un dejām skatītājus priecēja arī Ezernieku PII un Andrupenes PII “Avotiņš” bērni.

Juris ROGA