Daugavpils iecirknis
11. jūlijā Daugavpilī, pie Šuņu ezera, rotveilera šķirnes suns sakodis kādu sievieti un viņas bērnu. Pēc notikušā abi cietušie, 40 gadus veca sieviete un četrgadīgs zēns ar dažādām kostām brūcēm bija nogādāti ārstniecības iestādē.
1964. gadā dzimušais vīrietis pastaigājās ar trim rotveileriem, viens no kuriem bija uzbrucis cietušajiem. Pēc suņa saimnieka vārdiem spriežot, dzīvnieks nekad nav bijis agresīvs, viņam esot veiktas potes un ir nepieciešamie dokumenti.
Pret dzīvnieka saimnieku uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 20. nodaļas — par noziedzīgu nodarījumu pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Nozīmēta ekspertīze, lai noskaidrotu cietušajiem nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi.
Policija turpina izmeklēšanu un skaidro pārējos notikuma ap-stākļus, pēc tam tiks lemts par atbildību, pie kādas saucams dzīvnieka saimnieks.
Preiļu iecirknis
12. jūlijā ap plkst. 9.30 Riebiņu novadā, Rušonas pagastā, pa-gaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ avarējis somu kompānijai piederošais helikopters “MD-500”, kas atbrīvojis no kokiem augstsprieguma līnijas. Helikoptera pilots, 1970. gadā dzimis somu pilsonis, pēc negadījuma tika nogādāts ārstniecības iestādē un tajā pašā dienā pēc medicīniskās palīdzības sniegšanas devies prom.
Par notikušo uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret satiksmes dro-šību pēc Krimināllikuma 21. nodaļas. Tiek veiktas likumā paredzētās kriminālprocesuālās darbības, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.
Atsavināta nelikumīga munīcija
13. jūlijā Preiļu iecirkņa policijas darbinieki, veicot profilaktiskus pasākumus ieroču aprites kontroles jomā, Līvānos pie kāda vīrieša privātmājā atraduši un atsavinājuši 170 dažāda kalibra patronas.
Uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību (Krimināllikuma 20. nodaļa). Nozīmēta ekspertīze.
Krāslavas iecirknis
Veicot operatīvus meklēšanas pasākumus cīņā pret akcizēto preču nelegālo apriti, policijas darbinieki kopumā aizturējuši trīs personas, kuras nodarbojās ar nelikumīgi ievestās degvielas iegādāšanos.
Pavisam atsavināts ap 380 litru degvielas. Par noziedzīgā kārtā iegūtas mantas iegādāšanos pret minētajām personām (1986. gadā dzimušo sievieti un diviem 1984. gadā dzimušajiem vīriešiem) uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 314. panta 1. daļas. Izmeklēšana turpinās.
Rēzeknes iecirknis
Kukuļa piedāvāšana valsts amatpersonai
13. jūlijā Rēzeknes novadā, Audriņu pagastā, par kukuļa piedāvāšanu amatpersonai aizturēts vīrietis.
Veicot profilaktisko reidu cīņā pret kukuļdošanu, 13. jūlijā policijas darbinieki aizturējuši 1968. gadā dzimušu vīrieti, kurš vadīja automašīnu un bija apturēts par ātruma pārsniegšanu. Lai izvairītos no administratīvā soda, viņš piedāvāja policijas darbiniekam kukuli 10 latu apmērā.
Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta 1. daļas — par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja interesēs. Par šādu likumpārkāpumu likums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.
Šķērsojot dzelzceļa sliedes, sirmgalve guva nāvējošas traumas
13. jūlijā Rēzeknes novadā, Maltas pagastā, ap plkst. 13.15 kāda 76 gadus veca sieviete, šķērsojot dzelzceļa sliedes tam neparedzētā vietā, brīdī, kad garām brauca vilciens, guva nāvējošas traumas. Policijā uzsākts kriminālprocess, turpinās izmeklēšana.