Teatralizētā darbība attīsta bērniem fantāziju, atmiņu, domāšanu, aktiera dotības. Rada interesi par literatūru un teātri. Attīsta roku un pirkstu motoriku un bērna kustību aktivitāti. Veicina bērnos sabiedriskuma attīstību un komunikabilitāti.
Mūsu bērnudārzā par tradīciju kļuvusi Teātra dienu atzīmēšana. Šis pasākums prasa lielu sagatavošanās darbu, bet nes sevī daudz pozitīvu momentu. Piemēram, iepazīšanās ar uzvedības noteikumiem teātrī. Bērniem izskaidro, ka uz izrādi nedrīkst nokavēt, māca, kā skatītāju zālē ieņemt savu biļetē norādīto vietu, kā uz savu vietu virzīties pa rindu ar seju pret jau sēdošajiem skatītājiem; izrādes laikā atslēgt mobilo telefonu; pateikties aktieriem ar aplausiem un ziediem; izmantot teātra binokli.
Bērni uzzina, ko nozīmē “trešais zvans”, papildina savu vārdu krājumu ar tādiem vārdiem kā skatuve, kulises, aizkari, parters, starpbrīdis, afiša, dekorācijas, teātra biļete, teātra kase, mēģinājums, trupa, pirmizrāde, biļešu kontrolieris u.c. Ga- tavojot teātra izrādi, mazie paver durtiņas uz brīnumaino teātra pasauli. Iepazīstas ar tādām profesijām kā aktieris, režisors, grimētājs, ģērbējs, skaņu režisors, skatuves strādnieks. Rezultātā bērni sāk saprast, ka, tikai apvienojot daudzu cilvēku pūles, var iegūt labu teātra izrādi. Bērni piedalās savu izrāžu afišu noformēšanā un ar nepacietību gaida iziešanu uz skatuvi.
Šogad Teātra dienā piedalījās vidējās, vecākās un sagatavošanas grupas bērni. Mēs izvēlējāmies priekš visiem dalībniekiem vienu pasaku — “Kukulītis”, taču tas nenozīmē, ka visi uzvedumi bija vienādi. Vidējās grupas bērni pasakas uzvedumam izmantoja lellītes uz karotēm, vecākās un sagatavošanas grupas bērni — dzīvus aktierus maskās un kostīmos. Arī saturs visiem “Kukulīšiem” bija dažāds. Tur “Citāds kukulītis” un “Kukulītis — durstīgais” (pasaka par ezīti), tur “Ledainais kukulītis” (pasaka par sniega kukulīti), bet te pasaka par vārdadienas kukulīti un mūsdienīgu kukulīti.
Mūsu audzinātājas sagatavoja izstādi, veltītu teātra dienai. 26 jautri kukulīši izvietojās foajē bērniem un pieaugušajiem par prieku. Kas gan varēja domāt, ka kukulīti var izgatavot ne tikai no mīklas, bet arī no papīra un diegiem, no kukurūzas nūjiņām un plastilīna, no krāsainiem plastmasas korķiem un salvetēm, no vaska un kastaņiem. Izrādās, ka kukulīti var noadīt, iztamborēt, izšūt, uzzīmēt, salikt no salmiņiem, izpildīt papjē-mašē un kvilling tehnikā. Kukulīšu izstāde priecēs mūsu vecākus un bērnus, kā arī mūsu bērnudārza darbiniekus līdz Lieldienām.
Stanislava BATARĀGA, mūzikas skolotāja